You are currently viewing Joacim Ødegård Bjøreng kończy karierę skoczka narciarskiego. „Wszystko albo nic”
Joacim Ødegård Bjøreng (fot. Ewa Skrzypiec)

Joacim Ødegård Bjøreng kończy karierę skoczka narciarskiego. „Wszystko albo nic”

Do listy skoczków, którzy zakończyli karierę po sezonie 2022/2023, dołączył dzisiaj Joacim Ødegård Bjøreng. Norweg to drużynowy złoty medalista mistrzostw świata juniorów z 2015 roku. 

 

Joacim Ødegård Bjøreng o „zawieszeniu nart na kołku” poinformował poprzez swoje profile na mediach społecznościowych. „Na wszystko przychodzi kiedyś czas. Zdecydowałem zakończyć swoją karierę skoczka narciarskiego. Wielkim zaszczytem była rywalizacja na najwyższym poziomie przez ostatnie dziesięć lat, oraz stworzenie tylu świetnych wspomnień przez ostatnie dwadzieścia. Nigdy nie zmęczę się skokami, ale nie widzę też siebie w walce o najlepsze wyniki, więc kończę właśnie teraz. Wszystko albo nic” – napisał Norweg na Instagramie.

Bjøreng zapowiedział też, że pozostanie raczej przy skokach narciarskich. „Prawdopodobnie wciąż będę częścią dyscypliny jako trener lub członek sztabu. Do zobaczenia!” – czytamy w jego wpisie. 

27-latek zadebiutował w Pucharze Świata podczas sezonu 2014/2015, zajmując 36. miejsce podczas konkursu lotów narciarskich w Vikersund. Tej samej zimy zdobył złoty medal w drużynie na mistrzostwach świata juniorów w Ałmatach razem z Halvorem Egnerem Granerudem, Phillipem Sjøenem i Johannem André Forfangiem. Czterokrotnie wygrywał konkursy Pucharu Kontynentalnego, a 13 razy stawał w nich na podium. Klasyfikację zawodów tej rangi w sezonie 2021/2022 ukończył na drugim miejscu. W czasie kampanii 2022/2023 uzyskał 19 punktów Pucharu Świata. 

 

Wiktor Marczuk,
źródło: instagram.com/joacimbjoreng

 

Dodaj komentarz