You are currently viewing Lomnice nad Popelkou: zwycięstwa Kláry Ulrichovej i Davida Rygla. Koudelka na podium
Lomnice nad Popelkou - skocznia HS-77 (fot. Karol Cześnik)

Lomnice nad Popelkou: zwycięstwa Kláry Ulrichovej i Davida Rygla. Koudelka na podium

Klára Ulrichová i David Rygl triumfowali w organizowanych przez Lomnice nad Popelkou (K-70/HS-77) zawodach krajowych „Velká Cena města”. Na podium kobiecego konkursu stanęły także siostry Anežka i Karolína Indráčkove. W rywalizacji panów zaraz za Ryglem uplasowali się Benedikt Holub i Roman Koudelka.

 

Zmagania pań od początku należały do Kláry Ulrichovej. Zawodniczka urodzona w 2004 roku wyszła na prowadzenie po skoku na 66,5 metra. Druga Anežka Indračkova lądowała pół metra bliżej od starszej koleżanki z reprezentacji narodowej Czech. Trzecie miejsce na półmetku zajmowała jej starsza siostra – Karolina (62,5 m). Układ miejsc po drugiej serii nie uległ zmianie. Ulrichová w drugim skoku osiągnęła o pół metra lepszą odległość niż w pierwszej serii i przypieczętowała zwycięstwo. Anežka Indračkova tym razem lądowała 2 metry bliżej od triumfatorki, a jej starsza siostra nie doleciała do sześćdziesiątego metra. Tuż za podium uplasowała się powracają do sportu po konruzji kolana Veronika Jenčová (61,5 m/60,5 m). W konkursie wystartowało łącznie 8 skoczkiń.

Rywalizacja panów padła łupem Davida Rygla. Skoczek Dukli Liberec wyszedł na prowadzenie już w pierwszej serii po skoku na 75,5 metra. Drugi na półmetku Roman Koudelka lądował aż 7,5 metra bliżej od młodszego rywala. Trzeci Jirí Konvalinka oddał najdłuższy skok dnia – 78 metrów. Tuż za pierwszą trójką plasował się Benedikt Holub (70,5 m). W drugiej serii Rygl zapewnił sobie wygraną odległością 71,5 metra. Na drugą lokatę przesunął się Holub dzięki lepszej o metr odległości niż w pierwszej serii, a także dzięki słabszej próbie Koudelki (66,5 m), który spadł na najniższy stopień podium. Konvalinka nie powtórzył skoku z pierwszej serii i po lądowaniu za punktem „K” ostatecznie uplasował się zaraz za podium. Kolejne lokaty zajęli Jan Vytrval (72 m/71 m), Petr Vaverka (71,5 m/71,5 m) i Ondřej Pažout (70 m/68 m). W konkursie wystartowało czterdziestu skoczków.

Wyniki zawodów>>>

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Český skok na lyžích (@ceskyskoknalyzich)

 

Karol Cześnik
Źródło: czech-ski.com

Dodaj komentarz