You are currently viewing IE Kraków-Małopolska 2023: Seifriedsberger liderką po pierwszej serii, trzy Polki z awansem
Jacqueline Seifriedsberger

IE Kraków-Małopolska 2023: Seifriedsberger liderką po pierwszej serii, trzy Polki z awansem

Jacqueline Seifriedsberger prowadzi po pierwszej serii konkursu indywidualnego kobiet, będącego inauguracją skokowych zmagań podczas Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.  Tuż za Austriaczką plasują się Nika Prevc i Marita Kramer. Awans do finału wywalczyły trzy Biało-Czerwone.

 

Najlepszy, choć nie najdłuższy, skok w pierwszej serii konkursowej oddała Jacqueline Seifriedsberger. Reprezentantka Austrii, przy wietrze w plecy delikatnie przekraczającym 1 m/s, osiągnęła 99 metrów i objęła prowadzenie z przewagą 0,5 punktu nad drugą Niką Prevc. Słowenka lądowała na odległości 97,5 metra przy najmniej korzystnym wietrze z całej stawki (1,35 m/s). Prowizoryczne podium uzupełniła Marita Kramer, która w pierwszej serii poleciała najdalej (100 m). W czołowej piątce znalazły się również Anna Odine Stroem (92,5 m) i Katia Komar (93,5 m).

Niestety daleko za czołówką znalazły się biało-czerwone zawodniczki. W pierwszej serii konkursowej zobaczyliśmy pięć reprezentantek Polski, z czego pięć awansowało do dalszej części zmagań.  Najlepiej z nich zaprezentowała się Pola Bełtowska, która 75-metrową odległością zapewniła sobie 26 miejsce i spokojny awans do finału. Tuż za nią sklasyfikowana została Anna Twardosz (76 m), a kwalifikację do finałowej części zmagań zapewniła sobie także Nicole Konderla. 21-latka wylądowała na 72 metrze, co dało jej 29 lokatę. Zarówno Paulina Cieślar (72,5 m), jak i Wiktoria Przybyła (69 m), zakończyły konkurs na pierwszej serii. 

Seria finałowa rozpocznie się o godzinie 18:36. Transmisja dostępna jest w TVP Sport i na stronie www.tvpsport.pl. 

Wyniki pierwszej serii konkursowej>>>

 

Kinga Marchela,
korespondencja z Zakopanego

Dodaj komentarz