You are currently viewing IE Kraków-Małopolska 2023: Seifriedsberger triumfuje w Zakopanem, trzy Polki w serii finałowej
Jacqueline Seifriedsberger (fot. Julia Piątkowska)

IE Kraków-Małopolska 2023: Seifriedsberger triumfuje w Zakopanem, trzy Polki w serii finałowej

Jacqueline Seifriedsberger zwyciężyła we wtorkowej rywalizacji na Średniej Krokwi w Zakopanem. Austriaczka zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 po dwóch świetnych skokach na 99 i 98,5 metra. Podium inauguracyjnego konkursu w zimowej stolicy Polski uzupełniły Nika Prevc i Marita Kramer. Najlepsza z Polek – Anna Twardosz – zajęła 25 lokatę. 

 

Liderką po pierwszej serii na Średniej Krokwi była Jacqueline Seifriedsberger, która 99-metrowym skokiem zapewniła sobie prowadzenie z przewagą 0,5 punktu nad drugą Niką Prevc. Podium uzupełniała Marita Kramer, która do wyprzedzającej ją Słowenki traciła już 8,9 punktu. Tuż za podium plasowały się Anna Odine Stroem i Katia Komar, które miały duże szanse na walkę o miejsce na „pudle”. 

Żadna ze skoczkiń z czołowej trójki nie zamierzała jednak oddać swojego miejsca i w identycznym składzie zameldowała się w finale. Skok na 98,5 metra zapewnił Seifriedsberger złoty medal Igrzysk Europejskich, choć niewiele brakowało, by ze zwycięstwa cieszyła się Nika Prevc. Słowenka pofrunęła na 100,5 metra i zakończyła konkurs jedynie 0,3 punktu za Austriaczką. Na najniższym stopniu podium stanęła rodaczka zwyciężczyni – Marita Kramer (93,5 m), która jednak do Jacqueline traciła już równo 20 punktów. W ścisłej czołówce znalazły się także Nika Kriznar i Katia Komar. Anna Odine Stroem, po słabszym skoku (85 m) spadła na dziewiątą lokatę.

Najlepszą z Biało-Czerwonych była Anna Twardosz, która po skokach na 76 i 84 metry została sklasyfikowana na 25 pozycji. Tuż za nią, po 75- i 71-metrowej próbie, uplasowała się Pola Bełtowska. Na 29 miejscu konkurs zakończyła Nicole Konderla, która powtórzyła swoją odległość z pierwszej serii (72 m). Na półmetku zmagań z rywalizacją pożegnały się Paulina Cieślar (72,5 m) i Wiktoria Przybyła (69 m), które zajęły kolejno 31 i 33 lokatę. 

Wyniki pierwszej serii konkursowej>>>
Końcowe wyniki konkursu>>>

 

Kinga Marchela,
korespondencja z Zakopanego

Dodaj komentarz