You are currently viewing IE Kraków-Małopolska 2023: konkurs mężczyzn przełożony na czwartkowy poranek
Średnia Krokiew (fot. Ewa Skrzypiec)

IE Kraków-Małopolska 2023: konkurs mężczyzn przełożony na czwartkowy poranek

Środowy konkurs indywidualny mężczyzn na Średniej Krokwi w Zakopanem został przerwany ze względu na niekorzystne warunki wietrzne. Po skokach 42 zawodników anulowano pierwszą serię konkursową i zadecydowano o rozegraniu zmagań kolejnego dnia. Skoczkowie pojawią się na obiekcie normalnym (HS105) o godzinie 8:30, na którą zaplanowana jest seria próbna. 

 

Kolejny dzień Igrzysk Europejskich w Zakopanem stał pod znakiem nieprzyjemnej pogody. Intensywnym opadom deszczu towarzyszył silny wiatr, który sprawił, że rozpoczęta o godzinie 15:30 seria próbna została przerwana po skokach trzynastu zawodników. 

Indywidualne zmagania panów wystartowały zgodnie z planem i początkowo przebiegały dosyć płynnie, choć wiatr nie należał do najsłabszych. Z biegiem czasu przybrał na sile, co sprawiło, że po skokach 42 zawodników przerwano serię konkursową. Wstępnie na zaledwie 10 minut, lecz ostatecznie jury zadecydowało o całkowitym przerwaniu rywalizacji przed skokami ostatniej dwunastki. Na prowadzeniu w tamtym momencie plasował się Niemiec Felix Hoffman (97 m), a prowizoryczne podium zajmowali z nim Philipp Raimund i Gregor Deschwanden, którzy ex aequo zajmowali drugą lokatę. Najlepszym z Polaków był Kacper Juroszek, który po 90-metrowej próbie zajmował ósmą lokatę. 

Konkurs indywidualny mężczyzn na Średniej Krokwi rozegrany zostanie od początku w czwartek o godzinie 9:30. Godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna. Polskę reprezentować będzie pięciu zawodników: Kacper Juroszek, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Jak zapowiadał trener Thurnbichler (więcej na ten temat TUTAJ), Biało-Czerwoni będą walczyć o medale. 

Po południu, o godzinie 17:30, w zimowej stolicy Polski rozegrany zostanie także konkurs mikstów. Seria próbna zaplanowana jest na godzinę 16:30.  

 

Kinga Marchela,
korespondencja z Zakopanego

 

Dodaj komentarz