You are currently viewing IE Kraków-Małopolska 2023: Tschofenig górą na treningu, seria próbna odwołana
Daniel Tschofenig (fot. Julia Piątkowska)

IE Kraków-Małopolska 2023: Tschofenig górą na treningu, seria próbna odwołana

Już o godzinie 17:30 rozpocznie się pierwszy konkurs panów w ramach Igrzysk Europejskich 2023. Zakończony przed chwilą trening na Średniej Krokwi (K-95/HS-105) wygrał Daniel Tschofenig przed drugim Philippem Raimundem oraz trzecim Piotrem Żyłą. Tuż za podium uplasował się Dawid Kubacki.

 

Trening

Daniel Tschofenig po locie na 99 metr zwyciężył w serii treningowej przed konkursem indywidualnym mężczyzn na Średniej Krokwi w Zakopanem. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się także drugi Phillip Raimund, przekraczając granicę setnego metra jako pierwszy na treningu (102,5 m przy uśrednionym wietrze 0,62 m/s pod narty). To właśnie po skoku Niemca obniżono belkę z 17 na 16. Tej samej sztuki dokonano, gdy korzystne podmuchy wzmogły się przed próbą Timiego Zajca (z 16 na 15 stopień).

Najlepszym z naszych reprezentantów był Piotr Żyła, który zajął trzecie miejsce z rezultatem 96,5-metrowym (wiatr z przodu 0,65 m/s). Tuż za nim w tabeli wylądował Dawid Kubacki ze skokiem o półtora metra krótszym (0,32 m/s pod narty). Na 22. pozycji uplasował się Aleksander Zniszczoł, osiągając 94,5 metra przy lekkim wietrze pod narty (0,43 m/s). Kamil Stoch ukończył serię na 27. lokacie z 90 metrami na koncie, lecąc praktycznie przy „ciszy” podmuchów wiatru. Pięć metrów przed punktem K Średniej Krokwi zakończył swój skok Kacper Juroszek (90 m), zajmując 32. miejsce.

Na piątym miejscu zmagania rozgrzewkowe ukończył Manuel Fettner (98,5 m), a szóstą pozycję ex aequo w tabeli okupują dwaj zawodnicy: Gregor Deschwanden oraz Johann André Forfang. Ósmą lokatę zajął Jan Hörl (95 m). W czołowej dziesiątce znaleźli się także dziewiąty Fatih Arda İpcioğlu, lądując na 96 metrze, oraz dziesiąty Constantin Schmid (97,5 m). 

WYNIKI TRENINGU>>>

Seria próbna

Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych (głównie silny wiatr, wcześniej miała miejsce także dziesięciominutowa przerwa z powodu opadów deszczu) seria próbna została odwołana. Swoje skoki zdołało oddać jedynie kilkunastu zawodników. Konkurs główny rozpocznie się zgodnie z planem, o godzinie 17:30. Transmisja ze zmagań na antenach Telewizji Polskiej (TVP 1 oraz TVP Sport). 

 

Wiktor Marczuk,
informacja własna

Dodaj komentarz