You are currently viewing Intensywne przygotowania do FIS Grand Prix w Szczyrku
Kompleks skoczni Skalite w Szczyrku (fot. Weronika Brodowska)

Intensywne przygotowania do FIS Grand Prix w Szczyrku

Już tylko niespełna trzy tygodnie pozostały do polskich konkursów FIS Grand Prix Kobiet i Mężczyzn w skokach narciarskich. Miejscem rywalizacji, do której trwają aktualnie wzmożone przygotowania, będzie w dniach 4-6 sierpnia 2023 roku skocznia w Szczyrku.

 

Zawody FIS Grand Prix na skoczni normalnej w Szczyrku Skalitem bez wątpienia będą miały swoją rangę. Przyjazd w Beskidy, na drugi weekend tegorocznego letniego cyklu, zapowiedziały prawie wszystkie najlepsze reprezentacje. – Szykujemy się na to, że w Szczyrku gościć będziemy przeszło 200 osób łącznie z wszystkich ekip. Wymaga to oczywiście odpowiednich działań logistycznych czy organizacyjnych i takie cały czas podejmujemy – mówi Andrzej Wąsowicz, szef komitetu organizacyjnego konkursów w Szczyrku.

Systematycznie do wymogów zawodów międzynarodowych dostosowywane są obiekty należące do Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, poczynione zostały już niezbędne ustalenia na poziomie samorządowym oraz z policją, strażą pożarną i sanepidem. – Co najistotniejsze, nie zostały zgłoszone żadne uwagi, które skomplikowałyby przebieg naszych przygotowań. Zależy nam na przyjęciu jak największej liczby kibiców, a jestem przekonany, że wszystko zostanie na czas dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Zwłaszcza, że widać na każdym kroku przychylność wszelkich środowisk zainteresowanych tym, aby powrót imprezy o takiej randze do Szczyrku był jak najbardziej udany – dodaje Wąsowicz.

Jak podkreśla, zbliżająca się impreza FIS Grand Prix stanowić ma zarazem próbę generalną przed konkursem Pucharu Świata, który w ramach polskiego turnieju odbędzie się w Szczyrku 17 stycznia 2024 r. – Jeśli wszystko teraz nam „wypali”, a jestem pełen optymizmu, że tak właśnie będzie, to z organizacją Pucharu Świata większych trudności mieć nie powinniśmy. Aktualny stan przygotowań oceniam na mniej więcej 85 procent, ale z całą pewnością to, co najtrudniejsze jest za nami – przyznaje prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

Co najważniejsze dla kibiców, trwa już sprzedaż biletów na cały długi weekend FIS Grand Prix Kobiet i Mężczyzn w skokach narciarskich. Wprowadzone zostały karnety dla chętnych do obejrzenia z trybun wszystkich konkursów indywidualnych. Do końca lipca za karnety na miejsca stojące zapłacić trzeba 100 zł, a za miejsce siedzące – 280 zł. Dostępne są także wejściówki jednodniowe – odpowiednio 60 i 160 zł. Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem strony: eBilet.pl. – Tuż przed imprezą bilety będą także dostępne w punktach stacjonarnych, ale zachęcamy do tego, aby zakupu zainteresowane osoby dokonały jednak wcześniej. Konkursy zbiegną się w czasie z finałem 60. edycji Tygodnia Kultury Beskidzkiej, więc można spodziewać się sporego napływu ludzi do Szczyrku – wyjaśnia Andrzej Wąsowicz.

 

komunikat prasowy PZN

 

 

Dodaj komentarz