You are currently viewing Znamy skład reprezentacji Polski na zawody LGP w Courchevel! Powołano pięciu zawodników
Maciej Kot (fot. Julia Piątkowska)

Znamy skład reprezentacji Polski na zawody LGP w Courchevel! Powołano pięciu zawodników

Już za tydzień odbędzie się pierwszy w sezonie konkurs cyklu Letniego Grand Prix. Inauguracja corocznej rywalizacji na igelicie przypada we francuskim Courchevel na skoczni o rozmiarze HS-135. Na zawody powołanie dostało pięciu Biało-Czerwonych.

 

Skład powołanych skoczków na zawody na obiekcie Tremplin du Praz jest połączeniem kilku grup szkoleniowych. Na starcie zmagań we Francji zobaczymy dwóch zawodników z kadry A: Kacpra Juroszka i Aleksandra Zniszczoła, dwóch zawodników z kadry B: Klemensa Murańkę i Jakuba Wolnego, oraz jednego zawodnika grupy regionalnej: Macieja Kota. Drużynowy mistrz świata z Lahti z 2017 roku ma wyjątkowo dobre wspomnienia z Courchevel, jeśli chodzi o konkursy rozgrywane tam w ostatnich latach. W 2019, 2021 oraz 2022 roku plasował się we Francji w szeregach czołowej dziesiątki, a jeszcze wcześniej, bo w 2016 roku, wygrał tam zawody. 

Thomas Thurnbichler w sprawie składu reprezentacji Polski na inauguracyjne zawody Letniego Grand Prix wypowiadał się kilka dni temu. – Myślę, że zobaczymy tam skoczków z kadry A, natomiast pojawią się też zawodnicy z kadry B i grup bazowych. W najbliższych dniach omówimy sprawę z resztą trenerów i zdecydujemy, kto uda się do Francji. Wyślemy tam silny zespół – czytamy na stronie Polskiego Związku Narciarskiego. Sztab szkoleniowy reprezentować będą Krzysztof Miętus i Radek Židek, razem z serwisemenem Kacprem Skrobotem i fizjoterapeutą Pawłem Gurbiszem.  

Courchevel będzie pierwszym przystankiem 30. edycji cyklu Grand Prix. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w klasyfikacji generalnej cyklu mężczyzn triumfował Dawid Kubacki, natomiast trzeci był Kamil Stoch. Na Tremplin du Praz obok dwóch konkursów indywidualnych mężczyzn odbędą się także te kobiet. Zdecydowano jednak, że ekipa Haralda Rodlauera wystąpi dopiero tydzień później, w Szczyrku.

Skład polskiej kadry mężczyzn na konkursy Letniego Grand Prix w Courchevel:

  • Maciej Kot (ur. 1991 r.),
  • Klemens Murańka (ur. 1994 r.),
  • Aleksander Zniszczoł (ur. 1994 r.),
  • Jakub Wolny (ur. 1995 r.),
  • Kacper Juroszek (ur. 2001 r.).

 

Ewa Skrzypiec, Wiktor Marczuk
źródło: PZN

 

Dodaj komentarz