You are currently viewing Juliane Seyfarth i Julian Schmid najlepsi podczas Nocnych Skoków w Oberstdorfie
Juliane Seyfarth (fot. Julia Piątkowska)

Juliane Seyfarth i Julian Schmid najlepsi podczas Nocnych Skoków w Oberstdorfie

W środowy wieczór niemieckie skoczkinie i skoczkowie stanęli do krajowej rywalizacji w Oberstdorfie w ramach imprezy pod nazwą Nocne Skoki. Na obiekcie HS-106 zwycięstwa padły łupem Juliane Seyfarth oraz kombinatora norweskiego Juliana Schmida.

 

Juliane Seyfarth   SGP Klingenthal 2022 300x200 - Juliane Seyfarth i Julian Schmid najlepsi podczas Nocnych Skoków w Oberstdorfie
Juliane Seyfarth (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Wieczorem 26 lipca niemieckie skoczkinie i skoczkowie w wieku seniorskim i juniorskim zawitali na kompleks Schattenbergschanze, aby wystartować w zawodach nazwanych Nocnymi Skokami. Impreza powróciła na jedną z najpopularniejszych aren skoków narciarskich po kilkuletniej przerwie. Na starcie nie zabrakło znanych nazwisk. Pojawili się m.in. mistrzyni świata z Planicy – Katharina Schmid (Althaus), a także Juliane Seyfarth i Luisa Görlich, natomiast wśród panów byli to kombinatorzy norwescy: Julian Schmid, Johannes Rydzek i Vinzenz Geiger. Do rywalizacji z nimi stanęli uczestnicy Mistrzostw Świata Juniorów: Sebastian Schwarz, Emanuel Schmid i Julian Fussi oraz triumfator ubiegłorocznego konkursu FIS Cup w czeskim Frensztacie – Eric Fuchs.

W gronie pań najlepsza okazała się być Juliane Seyfarth. Uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu i Pekinie wyszła na prowadzenie już po pierwszej serii dzięki skokowi na 91 metrów. 93,5 metra uzyskane w drugiej serii przypieczętowało jej triumf w krajowych zawodach. Drugie miejsce przypadło Luisie Görlich, która dwukrotnie lądowała na 93. metrze. Dość niespodziewanie dopiero na najniższym stopniu podium stanęła złota medalistka z Planicy – Katharina Schmid (91,5 m/92 m), dla której Schattenbergschanze jest domowym obiektem. Do drugiej Görlich straciła zaledwie 1 punkt. Tuż za podium uplasowała się Pia-Lilian Kübler (92 m/97,5 m) ze stratą blisko 20 punktów do trzeciej lokaty. Kolejne miejsca zajęły Maike Tyralla (83 m/92 m), Selina Kölle (96,5 m/92 m) i Sophia Maurus (91 m/90 m).

Rywalizacja panów urodzonych w 2005 roku i starszych zakończyła się triumfem dwuboisty Juliana Schmida (101 m/101,5 m), jednak prowadzenie w konkursie nie przyszło już w pierwszej serii, jak w przypadku Seyfarth. Liderem na półmetku był uczestnik tegorocznych MŚJ, Julian Fussi, po skoku na 105,5 metra. W drugiej serii jednak spadł na trzecie miejsce po nieco słabszej próbie, zakończonej na setnym metrze. Drugą lokatę wywalczył inny z uczestników juniorskiego czempionatu w Whistler – Sebastian Schwarz (100 m/104,5 m). Niewiele, bowiem 1,6 pkt, stracił do podium Emanuel Schmid (100,5 m/101 m), młodszy brat Constantina Schmida startującego regularnie w zawodach najwyższej rangi. Dalsze lokaty zajęli dwuboiści: Johannes Rydzek (94 m/107 m), Jannik Faisst (100 m/98 m) i Vinzenz Geiger (94 m/100 m).

Wyniki wszystkich rywalizacji w Oberstdorfie>>> 

 

Karol Cześnik
Źródło: allgaeuer-zeitung.de

Dodaj komentarz