You are currently viewing Znamy kadry Niemców na LGP w Courchevel! Nieobecność czołowych zawodników Horngachera
Simon Spiewok (fot. Anna Karczewska / PZN)

Znamy kadry Niemców na LGP w Courchevel! Nieobecność czołowych zawodników Horngachera

Niemiecki Związek Narciarski (DSV) ogłosił drużyny, które wybiorą się na inaugurację cyklu Letniego Grand Prix do Courchevel. W ekipie Stefana Horngachera zabraknie kilku czołowych postaci stanowiących trzon kadry. Maximilian Mechler natomiast będzie miał do dyspozycji większość swoich podopiecznych.

 

Letnie GrandPrix2021 Courchevel konkurskobiet fotJuliaPiatkowska KatharinaAlthaus 300x200 - Znamy kadry Niemców na LGP w Courchevel! Nieobecność czołowych zawodników Horngachera
Katharina Schmid (fot. Julia Piątkowska)

Poznaliśmy kadry powołane na rozpoczęcie skokowego lata na Tremplin du Praz (K-125/HS-135), które będzie miało miejsce w nadchodzący weekend. We Francji wystartuje złota medalistka z Mistrzostw Świata w Planicy – Katharina Schmid (Althaus). Wraz z nią pojawią się także inne podopieczne Maximiliana Mechlera: Selina Freitag, Luisa Görlich, Pauline Hessler, a także Juliane Seyfarth i Pia-Lilian Kübler. Cztery z powołanych zawodniczek ma za sobą niedawny start w krajowych zawodach „Nocne Skoki” w Oberstdorfie. Na obiekcie normalnym (HS-105) triumfowała Seyfarth. Druga lokata przypadła Görlich, a dość niespodziewanie dopiero trzecia była tegoroczna mistrzyni świata, dla której Schattenbergschanze jest domowym obiektem. Tuż za podium uplasowała się Kübler. Wcześniej czwórka: Schmid, Freitag, Hessler, Rupprecht startowała także w Zakopanem podczas Igrzysk Europejskich. Najlepiej wówczas spisała się siostra Richarda Freitaga, która na Wielkiej Krokwi zdobyła brązowy medal. Na Średniej Krokwi natomiast była ósma, co również było najlepszych wynikiem w kobiecej reprezentacji Niemiec. Podczas inauguracji Letniego Grand Prix zabraknie jednej z zawodniczek z startujących w Zakopanem. Mowa tutaj o Annie Rupprecht. – Anna rezygnuje z pierwszych zawodów letniego cyklu z myślą o zachowaniu rytmu treningowego – wyjaśnia w komunikacie trener Maximilian Mechler.

Philipp Raimund Frenstat2021 fotJuliaPiatkowska 300x200 - Znamy kadry Niemców na LGP w Courchevel! Nieobecność czołowych zawodników Horngachera
Philipp Raimund (fot. Julia Piątkowska)

Drużynę Stefana Horngachera można nazwać wręcz eksperymentalną. Do Courchevel nie wybiera się trzon ekipy – Andreas Wellinger, Markus Eisenbichler i Karl Geiger. Do rywalizacji przystąpi natomiast brązowy medalista Igrzysk Europejskich z Wielkiej Krokwi – Philipp Raimund. Oprócz niego szansę otrzymali Constantin Schmid, Felix Hofmann, Luca Roth, Pius Paschke i mający polskie korzenie Simon Spiewok, który w kwalifikacjach powalczy o pierwszy awans do konkursu cyklu Letniego Grand Prix. Schmid, Hofmann i Roth także mają za sobą starty w Zakopanem. Podobnie jak w ubiegłym roku, młodsi zawodnicy mają szansę zaprezentować się w letnich zawodach. Oprócz zawodników z doświadczeniem w Pucharze Świata, jak Constantin Schmid, Pius Paschke i Philipp Raimund, startują również zawodnicy z zaplecza, czyli Felix Hoffmann Luca Roth i Simon Spiewok. Natomiast Karl Geiger, Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler kontynuują swój program przygotowawczy i wejdą w sezon letni w późniejszym czasie – mówi szkoleniowiec kadry narodowej dla DSV.

 

Skład żeńskiej reprezentacji Niemiec na LGP w Courchevel:

 • Katharina Schmid (Althaus),
 • Selina Freitag,
 • Luisa Görlich,
 • Pauline Hessler,
 • Pia Lilian Kübler,
 • Juliane Seyfarth.

Skład męskiej reprezentacji Niemiec na LGP w Courchevel: 

 • Felix Hoffmann,
 • Pius Paschke,
 • Philipp Raimund,
 • Luca Roth,
 • Constantin Schmid,
 • Simon Spiewok.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DSV_Nordisch (@dsv_nordisch)

 

Karol Cześnik
Źródło: DSV

Dodaj komentarz