You are currently viewing Słoweńcy bez drużyny Hrgoty w Courchevel! Medalistki z Zakopanego zawitają na inaugurację LGP
Nika Križnar (fot. Julia Piątkowska)

Słoweńcy bez drużyny Hrgoty w Courchevel! Medalistki z Zakopanego zawitają na inaugurację LGP

Słoweński Związek Narciarski (SZS) przedstawił kadry na inaugurację cyklu Letniego Grand Prix. W Courchevel zabraknie w całości drużyny prowadzonej przez Roberta Hrgotę. Do Francji udaje się zaplecze męskiej kadry A, a także medalistki z Zakopanego – Nika Križnar i Nika Prevc wraz Katrą Komar i Ajdą Košnjek.

 

Nika Prevc   FIS CUP Szczyrk 2022 edited 300x200 - Słoweńcy bez drużyny Hrgoty w Courchevel! Medalistki z Zakopanego zawitają na inaugurację LGP
Nika Prevc (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Podobnie jak w poprzednim roku, Słoweńcy na pierwsze konkursy Letniego Grand Prix mocne zestawienie wysyłają przede wszystkim w kobiecym gronie. Do Courchevel pod okiem Zorana Zupančiča udają się medalistki Igrzysk Europejskich – Nika Križnar i Nika Prevc, a także Katra Komar i Ajda Košnjek, dla której będzie to debiutancki występ w tych rozgrywkach. Križnar i Prevc mają za sobą świetne występy w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi pierwsza z nich wywalczyła złoty medal, ustanawiając jednocześnie kobiecy rekord skoczni. Druga z nich sięgnęła po srebrne medale zarówno na Wielkiej Krokwi, jak i na Średniej Krokwi. Obie zawodniczki są również współautorkami brązu w mikście. Dla Križnar skocznia w Courchevel to również szczęśliwe miejsce. W ciągu ostatnich dwóch lat stała na podium w każdym z konkursów. W 2021 roku była trzecia, natomiast ubiegłego lata zajęła 2. miejsce. Za każdym razem na najwyższym stopniu podium stawała Urša Bogataj, która w trakcie zimy zawiesiła karierę po poważnej kontuzji kolana. W ubiegłym roku na Tremplin du Praz (K-125/HS-135) niezły występ zanotowała także Nika Prevc, która uplasowała się tuż za podium. Jeżeli medalistki z Zakopanego utrzymają formę, jaką prezentowały podczas Igrzysk Europejskch, to przy nieobecności Austriaczek i Norweżek staną przed dużą szansą na zdominowanie weekendu.

We Francji nie zobaczymy natomiast drużyny Roberta Hrgoty. Po udziale jego podopiecznych w rywalizacji w Polsce postanowił wstrzymać się z kolejnymi letnimi startami. Nie oznacza to jednak, że w konkursach panów zupełnie zabraknie przedstawicieli z Bałkanów. Do zmagań desygnowani zostali Rok Oblak, Rok Masle, Jan Bombek, Jernej Presečnik i Matija Vidic. Oblak i Vidic w najbliższy weekend staną przed szansą na debiut w cyklu LGP. W gronie powołanych znalazł się tylko jeden zawodnik, który wystartował rok temu w Courchevel. Jest to Jan Bombek, który zajął wtedy ostatnie z punktowanych miejsc. Najlepszym ze Słoweńców był Patrik Vitez (22.), którego tym razem zabraknie na inaugurację letniego cyklu. Z piątką zawodników na zawody uda się trenerski duet Jan Družina – Tilen Gros.

 

Skład żeńskiej reprezentacji Słowenii na LGP w Courchevel:

  • Katra Komar,
  • Ajda Košnjek,
  • Nika Križnar,
  • Nika Prevc.

Skład męskiej reprezentacji Słowenii na LGP w Courchevel:

  • Jan Bombek,
  • Rok Masle,
  • Rok Oblak,
  • Jernej Presečnik,
  • Matija Vidic. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SloSki Nordic team (@sloskinordicteam)

 

Karol Cześnik
Źródło: Sloski.si

Dodaj komentarz