You are currently viewing Debiutanci w kadrze Niemiec na LGP w Szczyrku. Ekipa pań bez drużynowych mistrzyń świata z Planicy
Ben Bayer (fot. Ewa Skrzypiec)

Debiutanci w kadrze Niemiec na LGP w Szczyrku. Ekipa pań bez drużynowych mistrzyń świata z Planicy

Niemcy ponownie rezygnują z wystawienia mocniejszych drużyn w rywalizacjach w ramach Letniego Grand Prix. Tym razem jednak rezerwowe zestawienie ujrzymy nie tylko w drużynie panów, ale także w przypadku pań. W Szczyrku będzie można przyjrzeć się debiutom Finna Brauna i Bena Bayera w LGP.

 

Juliane Seyfarth   WC Lillehammer 2023 edited 300x200 - Debiutanci w kadrze Niemiec na LGP w Szczyrku. Ekipa pań bez drużynowych mistrzyń świata z Planicy
Juliane Seyfarth (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Drużynowe mistrzynie świata z Planicy nie wystartują w Szczyrku. O ile w Courchevel mieliśmy okazję zobaczyć podczas rywalizacji trzy zawodniczki ze złotej czwórki (z wyjątkiem Anny Rupprecht), tak do Polski nie przyjedzie żadna z nich. Do tego zabraknie innej z uczestniczek tegorocznego czempionatu – Pauline Hessler. Ze startujących w ubiegły weekend reprezentantek Niemiec zobaczymy na skoczni Juliane Seyfarth (11. i 13. miejsce) oraz Pię-Lilian Kübler (22. i 15.). Do niej dokooptowana została jeszcze jedna zawodniczka z zaplecza – Lia Böhme, która jest współautorką drużynowego brązowego medalu Mistrzostw Świata Juniorów w Whistler. Zawodniczka z rocznika 2005 już rok, a także dwa lata temu brała udział w kwalifikacjach do konkursów w Klingenthal. Za każdym razem jednak nie potrafiła awansować do konkursowej czterdziestki.

Zmiany objęły także drużynę panów. Z ekipy startującej w Courchevel ubyli Constantin Schmid, Felix Hofmann, Pius Paschke i Philipp Raimund, a pozostali jedynie Luca Roth i Simon Spiewok. Roth powinien dobrze wspominać wizytę we Francji, bowiem wywalczył 12. i 9. miejsce. Dużo gorzej wyglądały rezultaty Spiewoka, który dwukrotnie kończył zmagania w pierwszej serii, a na dodatek w niedzielę zanotował upadek. Prócz nich szansę zaprezentowania się dostali Stephan Leyhe, Martin Hamann, Ben Bayer i Finn Braun. Dla dwóch ostatnich występ w Szczyrku będzie okazją do debiutu w cyklu LGP. Obaj młodzi zawodnicy są drużynowym brązowymi medalistami Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem (2022), a Bayer w tym roku w Whistler wywalczył także krążek tego samego koloru w mikście.

 

Skład żeńskiej reprezentacji Niemiec na LGP w Szczyrku:

  • Lia Böhme,
  • Pia Lilian Kübler,
  • Juliane Seyfarth.

Skład męskiej reprezentacji Niemiec na LGP w Szczyrku: 

  • Ben Bayer,
  • Finn Braun,
  • Martin Hamann,
  • Stephan Leyhe,
  • Luca Roth,
  • Simon Spiewok.

 

Karol Cześnik
Źródło: Skispringen.com

Dodaj komentarz