You are currently viewing Kolejna kontuzja we włoskiej kadrze skoczków! Ofiarą urazu Alex Insam
Alex Insam (fot. Julia Piątkowska)

Kolejna kontuzja we włoskiej kadrze skoczków! Ofiarą urazu Alex Insam

Tuż po bardzo udanym weekendzie w ramach Grand Prix w Szczyrku, reprezentant Włoch Alex Insam poinformował za pomocą mediów społecznościowych o niefortunnym wypadku, do którego doszło podczas treningu. 25-latek skręcił kostkę, a także doznał urazu więzadła skokowo-strzałkowego.

 

Początek letniego sezonu był w wykonaniu Alexa Insama bardzo obiecujący. W ubiegły weekend w Szczyrku Włoch uplasował się kolejno na 17. i 12. pozycji. Najlepszy rezultat osiągnął natomiast w Courchevel, gdzie sobotni brak kwalifikacji do konkursu zrekompensował sobie w niedzielę, meldując się w czołowej „10″ zawodów. Jak poinformował wczoraj 25-latek za pomocą Instagrama, podczas niedawnego treningu doznał kontuzji, która na jakiś czas wykluczy go ze startów. „W poniedziałek podczas treningu skręciłem kostkę, doznałem urazu więzadła skokowo-strzałkowego, a na dodatek pojawił się obrzęk kości skokowej” – napisał w mediach Insam.

Jak zapewnia zawodnik, na razie czeka go mała przerwa, ale ma nadzieję, że szybko powróci do formy oraz treningów. „Dwa lub trzy tygodnie i będę znowu na szczycie, sezon letni szedł zbyt dobrze aż do tej pory” – dodaje z przekąsem w swojej relacji podopieczny Jakuba Jiroutka. Warto dodać, że to już kolejna kontuzja we włoskiej reprezentacji. Ostatnio z problemami zmagał się także Giovanni Bresadola, o czym pisaliśmy TUTAJ

Na kolejne starty najwyższej rangi w sezonie letnim widzowie, jak i sami skoczkowie będą musieli jeszcze poczekać aż do 23 września, gdzie w rumuńskim Râșnovie znów odbędzie się walka o najwyższe lokaty. Miejmy nadzieję, że wśród nich pojawi się już Alex Insam, który aktualnie znajduje się na 14. miejscu w klasyfikacji generalnej Grand Prix. Zajmuje je ex aequo z Klemensem Murańką.

 

Oliwia Dela,
źródło: instagram.com/alexinsam

 

Dodaj komentarz