Podczas dzisiejszych zawodów pań z cyklu Alpen Cup na niemieckiej skoczni w Pöhla (K-60/HS-66) najlepsza okazała się Włoszka Noelia Vuerich. Na podium towarzyszyły jej druga Meghann Wadsak z Austrii oraz trzecia Emily Teubner reprezentująca gospodarzy. W czołówce zameldowały się dwie reprezentantki Polski: szósta Natalia Słowik i dziewiąta Wiktoria Przybyła.
Noelia Vuerich zapewniła sobie zwycięstwo podczas inauguracyjnych zmagań Alpen Cupu w Pöhla dzięki skokom na odległości wynoszące 62,5 oraz 59,5 metra. Włoszka wyprzedziła drugą Meghann Wadsak z Austrii (59,5 m/59,5 m) aż o 11,4 punktu. Podium uzupełniła Niemka Emily Teubner, która może pochwalić się lotami na 61 i 56,5 metra. Zaledwie 1,3 punktu do czołowej trójki zabrakło piętnastoletniej zawodniczce z Austrii, Sarze Pokorny.
Najlepszą z pięciu powołanych na konkursy w Niemczech reprezentantek Polski była dziś Natalia Słowik, która zajęła szóstą pozycję (55,5 m/56,5 m). Do podium 18-latka straciła 12,4 punktu. W czołowej „10″ zawody ukończyła także dziewiąta Wiktoria Przybyła po skokach na 56 oraz 54,5 metra. Kilka oczek niżej uplasowały się 12. Olivia Brenkus (54,5 m/54 m) i 14. Sara Tajner (53 m/53,5 m). Zuzanna Rapacz zaś została sklasyfikowana na miejscu 20. (51 m/48 m).
Przypomnijmy, że reprezentacja Polski w maju bieżącego roku dołączyła do Organizacji Państw Alpejskich (OPA), dzięki czemu od sezonu 2023/2024 nasze zawodniczki oraz zawodnicy mogą być częścią zmagań z cyklu Alpen Cup. Obecnie stowarzyszenie liczy 15 państw, w tym czołowe nacje skoków narciarskich takie jak Austria, Niemcy czy Słowenia. Jutro dalsza część rywalizacji pań w Pöhla: o godzinie 10:00 rozpocznie się drugi konkurs indywidualny, poprzedzony serią próbną o 9:00.
Wiktor Marczuk,
informacja własna