You are currently viewing Alpen Cup w Pöhla: Drugie zwycięstwo Vuerich, Słowik siódma
Noelia Vuerich (fot. Anna Karczewska / PZN)

Alpen Cup w Pöhla: Drugie zwycięstwo Vuerich, Słowik siódma

W sobotnie przedpołudnie w niemieckim Pöhla odbyły się drugie zawody z cyklu Alpen Cup kobiet. Po zwycięstwo ponownie sięgnęła reprezentantka Włoch Noelia Vuerich, a najlepsza z Polek, Natalia Słowik uplasowała się na siódmej pozycji.

 

Noelia Vuerich ponownie nie dała swoim rywalkom szans i sięgnęła po drugie w ten weekend zwycięstwo w zmaganiach rangi Alpen Cup. Skoki na odległość 62 i 63,5 metra pozwoliły na wyprzedzenie Sary Pokorny (62/61,5 m) o 4,2 punktu. Za Austriaczką na trzeciej pozycji uplasowała się Szwajcarka Celina Wasser (60/62 m). Tuż za podium, na czwartej lokacie znalazła się Meghan Wadsak (61/63,5 m). 58,5 i 60,5 metra pozwoliło Niemce Nadine Faerber na zajęcie piątej pozycji, a czołową szóstkę zamknęła jej kadrowa koleżanka Emily Teubner (59/60 m).

Na siódmej lokacie po skokach długości 57,5 i 60 metrów sklasyfikowano najlepszą z reprezentantek Polski, Natalię Słowik. Ósme miejsce zajęła Niemka Klara Lebelt (59,5/55 m), a dziewiąte Szwajcarka Simone Buff (58,5/55,5 m). Na dziesiątej pozycji sobotnie zmagania zakończyła Francuzka Mathilde Bacconnier (56/57,5 m).

Pozostałe z Polek uplasowały poza czołową dziesiątką. Piętnasta była Sara Tajner (55/55,5 m), szesnasta Wiktora Przybyła (55/52 m), dwudziesta Olivia Brenkus (53/53 m), a na dwudziestej drugiej pozycji sklasyfikowano Zuzannę Rapacz (55/51,5 m). 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW>>>

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Noelia Vuerich (200 pkt) przed dwiema Austriaczkami – Meghann Wadsak i Sarą Pokorny (130 pkt). Najwyżej z Biało-Czerwonych, z dorobkiem 76 punktów, na siódmej lokacie znajduje się Natalia Słowik.

Kolejne zawody Alpen Cup kobiet odbędą się w drugi weekend września w Libercu. W Czechach rozegrane zostaną także inauguracyjne konkursy mężczyzn.

KALENDARZ CYKLU ALPEN CUP>>>

 

Weronika Brodowska,
informacja własna

Dodaj komentarz