You are currently viewing LPK Klingenthal: Domen Prevc liderem na półmetku rywalizacji. Trzech Polaków w drugiej serii
Domen Prevc (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

LPK Klingenthal: Domen Prevc liderem na półmetku rywalizacji. Trzech Polaków w drugiej serii

Domen Prevc prowadzi po pierwszej serii Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Słoweniec pofrunął za rozmiar skoczni i o 1,3 pkt. pokonuje drugiego Piusa Paschke. Trzecią lokatę zajmuje inny ze Słoweńców- Lovro Kos. Trzem biało-czerwonym udało się wywalczyć awans do drugiej serii ocenianej.

 

Skok na odległość 141,5 metra z wiatrem pod narty wynoszącym 2.03 m/s i bardzo dobre oceny za styl dały Domenowi Prevcowi prowadzenie w pierwszej serii konkursowej. Drugie miejsce zajmuje reprezentant gospodarzy, Pius Paschke, który skoczył na odległość 139 metrów. Na trzecie miejsce wskoczył Lovro Kos, który oddał najdłuższy skok w serii ocenianej (144,5 metra), jednakże w jego przypadku oceny za styl, które wynosiły 16 i 16,5, zaważyły na finalnym wyniku. Dalsze lokaty zajmują Martin Hamann (134 m), Maximilian Ortner (139 m), Clemens Leitner (133,5 m) oraz Stephan Leyhe (131 m).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Maciej Kot. Zawodnik z Podhala skacząc na odległość 131 metrów z obniżonej belki wywalczył sobie dziesiąte miejsce. Oprócz niego, prawo do drugiej serii wyskakali sobie: Klemens Murańka (26. miejsce / 128,5 metra) i Kacper Tomasiak (28. miejsce / 128,5 metra). Tuż za pozycjami dającymi awans do serii finałowej znalazł się Tomasz Pilch. Wiślanin skokiem na odległość 127 metrów uzyskał 31. lokatę. W czwartej dziesiątce wylądowali: Jakub Wolny (40. miejsce / 104 metry) i Andrzej Stękała (45. miejsce / 110 metrów).

Wyniki pierwszej serii dostępne są TUTAJ.

 

Ewa Skrzypiec
Źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz