You are currently viewing LPK Klingenthal: Trening dla Sondre Ringena, Niko Kytösaho na czele serii próbnej
Niko Kytösaho (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

LPK Klingenthal: Trening dla Sondre Ringena, Niko Kytösaho na czele serii próbnej

Reprezentanci krajów nordyckich triumfowali w seriach pozakonkursowych na Vogtland Arenie (K-125/HS-140). W serii treningowej najlepszy okazał się być Sondre Ringen, natomiast seria próbna padła łupem Niko Kytosaho. Polscy zawodnicy przystąpili jedynie do serii treningowej, gdzie najwyżej sklasyfikowany był Jakub Wolny.

 

SondreRingen KlingenthalPK2023 fotKonstanzeSchneider 300x200 - LPK Klingenthal: Trening dla Sondre Ringena, Niko Kytösaho na czele serii próbnej
Sondre Ringen (fot. Konstanze Schneider)

Dzisiejsze drugoligowe zmagania na obiekcie dużym w Klingenthal rozpoczęliśmy od serii treningowej, w której udział wzięło 49. zawodników. Sześciu skoczków zdecydowało o odpuszczeniu tejże serii. Aura sprzyjała dalekim skokom, a najdłuższa próba wyniosła 138,5 metra, uzyskana przez zarówno lidera treningu Sondre Ringena, jak i przez Włocha Andreę Campreghera. Drugą lokatę w serii treningowej zajął Clemens Leitner uzyskując 131 metrów z 12. belki i przy wietrze wynoszącym 1.80 m/s pod narty. Tuż za nim uplasował się jego rodak, Marco Wörgötter, który skoczył 130 metrów w odrobine słabszych od starszego kolegi warunkach.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Jakub Wolny. 28-latek z Beskidów zanotował czwartą najlepszą odległość serii konkursowej (136.5 m), jednakże skacząc z belki ustawionej na poziomie 16 i przy wietrze ponad 2 m/s pod narty dało to dopiero dziesiątą pozycję. W drugiej dziesiątce treningów uplasowali się Maciej Kot (13. miejsce / 128.5 m), Andrzej Stękała (15. miejsce / 129.5 m) i Klemens Murańka (18. miejsce / 130 m). Do trzeciej dziesiątki wskoczył natomiast Kacper Tomasiak zajmując po swoim skoku na odległość 116 metrów 30. miejsce. Pod koniec czwartej dziesiątki uplasował się Tomasz Pilch (116,5 m).

W serii próbnej najdłuższy skok oddał Niko Kytosaho. Fin zajął pierwsze miejsce dzięki odległości 139 metrów osiągniętej po ruszeniu z 15. belki startowej i przy wietrze pod narty 1.46 m/s. Drugą lokatę zajął reprezentant gospodarzy Stephan Leyhe (131.5 metra). Jako trzeci uplasował się Słoweniec Domen Prevc (132.5 metra). Polscy zawodnicy zrezygnowali ze startu w serii próbnej.

Seria konkursowa rozpocznie się punktualnie o godzinie 13.00

Wyniki serii treningowej>>>

Rezultaty serii próbnej>>>

 

Ewa Skrzypiec
Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz