You are currently viewing LGP Rasnov: Deschwanden górą w serii próbnej, dziewiętnasty Juroszek
Gregor Deschwanden (fot. Julia Piątkowska)

LGP Rasnov: Deschwanden górą w serii próbnej, dziewiętnasty Juroszek

Podczas dzisiejszej serii próbnej przed drugim konkursem indywidualnym Letniego Grand Prix na skoczni w Rasnovie (K-90 / HS-97) najlepszym zawodnikiem okazał się Gregor Deschwanden. Tuż za nim uplasował się Władimir Zografski, a podium uzupełnił Francesco Cecon. Czołowym reprezentantem Polski tej rundy został 19. Kacper Juroszek. 

 

92 metry przy uśrednionym wietrze w plecy 0,79 m/s dały Szwajcarowi Gregorowi Deschwandenowi zwycięstwo w serii próbnej przed zawodami w Rasnovie. Metr dalej, ale przy lepszych warunkach wylądował drugi Władimir Zografski, lider Letniego Grand Prix. Na trzecim miejscu uplasował się Włoch Francesco Cecon, rekordzista skoczni Skalite w Szczyrku (94 m). 

Na kolejnych pozycjach w czołówce znaleźli się między innymi dwaj reprezentanci Norwegii: czwarty Robin Pedersen (91,5 m) i piąty Adrian Thon Gundesrud (92,5 m). Szósta lokata przypadła Andrew’owi Urlaubowi (90,5 m), siódme Szwajcarowi Remo Imhofowi (89,5 m), a ósme Fatihowi Ardzie İpcioğlu, który może pochwalić się historycznym sobotnim miejscem na podium w Rumunii (89,5 m). Czołową dziesiątkę zamknęli Słoweniec Mark Hafnar (91 m, dziewiąte miejsce) oraz Japończyk Tomofumi Naito (88,5 m i pozycja dziesiąta). 

Najwyżej w tabeli podczas serii próbnej wśród Biało-Czerwonych uplasował się 19. Kacper Juroszek (86,5 m). Dalsze lokaty zajęli 31. Marcin Wróbel (78,5 m), 36. Klemens Joniak (77 m) i 38. Adam Niżnik (75 m). Klasyfikację złożoną z 42 skoczków zamknął Jarosław Krzak skokiem na 67 metrów.

Zawodnicy skakali z belek o numerach 20 oraz 22. Na starcie nie pojawili się dwaj Japończycy: Junshiro Kobayashi i Ren Nikaidō. Początek pierwszej serii konkursowej o godzinie 15:15. Wyniki z zawodów znajdziecie na SkokiPolska.pl. 

Wyniki serii próbnej>>>

 

Wiktor Marczuk,
informacja własna

Dodaj komentarz