You are currently viewing LPK Klingenthal: Lovro Kos wygrywa w niedzielę, Jakub Wolny piąty
Lovro Kos (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

LPK Klingenthal: Lovro Kos wygrywa w niedzielę, Jakub Wolny piąty

Lovro Kos sięgnął po zwycięstwo w niedzielnym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Jakub Wolny uplasował się ostatecznie na piątej pozycji, a punkty cyklu zdobyło jeszcze czterech reprezentantów Polski.

 

Jakub Wolny LPKOslo2023 fotZuzaJaneczek 300x200 - LPK Klingenthal: Lovro Kos wygrywa w niedzielę, Jakub Wolny piąty
Jakub Wolny (fot. Zuza Janeczek)

Lovro Kos po znakomitym skoku na odległość 143,5 metra sięgnął po zwycięstwo w niedzielnym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Podium uzupełnili Norweg Benjamin Østvold (145,5 m) i Niemiec Pius Paschke (132,5 m), który prowadził na półmetku zmagań. Za najlepszą trójką sklasyfikowano czwartego Clemensa Aignera (137 m), a na piątej pozycji oglądaliśmy najlepszego z Biało-Czerwonych Jakuba Wolnego (130 m). Szóste miejsce zajął Stephan Leyhe (139,5 m), siódme Fredrik Villumstad (137,5 m), a ósmą lokatę wywalczył Domen Prevc (120,5 m). Najlepszą dziesiątkę konkursu zamknęli kolejno Austriak Maximilian Ortner (120,5 m) i Słoweniec Jernej Presecnik (137 m).

W drugiej serii oglądaliśmy także trzynastego Andrzej Stękałę (145 m) i osiemnastego Macieja Kota (117,5 m) Punkty zdobyli również dwudziesty czwarty Klemens Murańka (128 m) i trzydziesty Tomasz Pilch, który po skoku długości 128,5 m został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon. Na pierwszej serii udział w konkursie zakończył czterdziesty drugi Kacper Tomasiak (114 m). 

Finał konkursu przeprowadzono z 15., 16., 17. i 19. belki startowej.

WYNIKI KONKURSU>>>

WYNIKI PIERWSZEJ SERII>>>

WYNIKI SERII PRÓBNEJ>>>

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Clemens Leitner (320 pkt). Czołową trójkę uzupełniają Pius Paschke (236 pkt) i Maximilian Steiner (232 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków jest czternasty Maciej Kot (148 pkt).

KLASYFIKACJA GENERALNA LPK>>>

 

Weronika Brodowska,
informacja własna

Dodaj komentarz