You are currently viewing Zamieszanie we włoskich mediach w temacie składu na LGP w Hinzenbach. Kiedy ujrzymy Włochów na skoczni?
Giovanni Bresadola (fot. Ewa Skrzypiec)

Zamieszanie we włoskich mediach w temacie składu na LGP w Hinzenbach. Kiedy ujrzymy Włochów na skoczni?

W czwartek 28 września włoskie media opublikowały dwa różne komunikaty dotyczące składu włoskiej ekipy zgłoszonej do zawodów Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Jak się później okazało, pogłoski o starcie Włochów w Austrii były dalekie od faktycznego stanu.

 

Zawody Letniego Grand Prix w Hinzenbach będą nam towarzyszyć już w nadchodzący weekend, a we włoskich mediach niedawno opublikowano dwa sprzeczne komunikaty w dwóch różnych portalach na temat zestawienia skoczków Jakuba Jiroutka na rywalizacje w Austrii. Według artykułu zamieszczonego na stronie neveitalia.it w przedostatnich zawodach letnich zmagań na starcie mieliśmy zobaczyć aż czwórkę Włochów. Do Francesco Cecona mieli dołączyć dotychczas kontuzjowani Alex Insam i Giovanni Bresadola, który obecnie nazywany jest liderem włoskiej drużyny. Jako czwarty na starcie miał pojawić się Andrea Campregher, który z dobrej strony pokazał się na zawodach drugoligowych w Letnim Pucharze Kontynentalnym w Klingenthal, gdzie przyłączył się do rozgrywanego festiwalu dalekich lotów.

Odmienne wieści dotyczące startu włoskich zawodników w Hinzenbach miał portal Fondoitalia. Według komunikatu, który ukazał  się na stronie, na starcie zawodów w Austrii nie zobaczymy żadnego reprezentanta z Trydentu. „Błękitni” postanowili odpuścić starty w Hinzenbach, albowiem ich zdaniem skoki na obiekcie normalnym nie wnoszą nic nowego do przygotowań do sezonu zimowego. Włoscy zawodnicy pojawią się dopiero na zawodach w Klingenthal do którego wyruszą niebawem, by doskonalić swoją formę. Na starcie finałowych zawodów zobaczymy wyżej wymienioną trójkę: Alexa Insama, Francesco Cecona i Andreę Campreghera. Natomiast po długiej kontuzji Giovanni Bresadola nadal nie jest gotowy do startu i będzie doskonalił na sucho technikę z trenerami. To też była informacja zgodna z prawdą, a potwierdził ją jeden z zainteresowanych – Andrea Campregher, od którego otrzymaliśmy bezpośrednie wieści, że jego drużyna nie wystartuje w Austrii.

W klasyfikacji generalnej cyklu LGP najwyżej sklasyfikowanym Włochem jest Alex Insam. 26-latek zajmuje ex aequo 20. lokatę z Junshiro Kobayashim. 

Kadra Włoch na LGP w Klingenthal (7.-8.10.2023):

  • Andrea Campregher
  • Francesco Cecon
  • Alex Insam

 

Ewa Skrzypiec
źródło: neveitalia.it / fondoitalia.it / informacja własna

 

Dodaj komentarz