You are currently viewing Dominik Peter zawiesił karierę. Powodem problemy z odżywianiem
Dominik Peter (fot. Julia Piątkowska)

Dominik Peter zawiesił karierę. Powodem problemy z odżywianiem

Jeden ze szwajcarskich skoczków dość często meldujących się w zawodach Pucharu Świata, postanowił zawiesić sportową karierę z powodu problemów zdrowotnych i mentalnych. – Ważne jest dla mnie, aby dać sobie wystarczająco dużo czasu w tym procesie. Chcę znowu mieć zdrowy stosunek do jedzenia – mówi Dominik Peter. 

 

Dominik Peter nie będzie brał udziału w żadnych zawodach w sezonie skoków narciarskich 2023/2024. Jak sam wyznał szwajcarskim mediom, powodem są problemy na tle zdrowotnym i psychicznym. 22-latek decyzję o wstrzymaniu startów na najwyższym poziomie podjął wraz ze swoim menadżerem. 

Skoczek urodzony z Zurychu poprzedni sezon zakończył przedwcześnie podczas Mistrzostw Świata w Planicy. Jego decyzja była podyktowana frustracją z powodu braku szansy startu w kwalifikacjach do zmagań na obiekcie normalnym. Wystąpili w nich Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Remo Imhof oraz Kilian Peier. – Mistrzostwa Świata w Planicy są dla mnie frustrujące… niestety nie wszystko gra! Od soboty jestem już w domu, żeby przygotowywać ciało oraz głowę przed ostatnimi tygodniami sezonu. Będę walczył – przekazał wówczas Peter za pośrednictwem swojego konta na Instagramie. Jak wiemy, do końca sezonu w międzynarodowej stawce już się nie pojawił. 

Niestety w sezonie 2023/2024 również nie zobaczymy Szwajcara w pucharowej rywalizacji. Młody zawodnik na pierwszym miejscu stawia swoje zdrowie zarówno w kontekście fizycznym, jak i psychicznym. – Ważne jest dla mnie, aby dać sobie wystarczająco dużo czasu w tym procesie. Chcę znowu mieć zdrowy stosunek do jedzenia – wyjaśnia mieszkaniec Zurychu w komunikacie prasowym przekazanym przez Szwajcarski Związek Narciarski. Warto podkreślić, że Peter korzysta ze wsparcia specjalistów, którzy mają pomóc Szwajcarowi w powrocie do pełni zdrowia.

 

Anna Fergisz,
źródło: swiss-ski

 

Dodaj komentarz