You are currently viewing LPK Lake Placid: Villumstad najlepszy w jednoseryjnym konkursie
Fredrik Villumstad (fot. Julia Piątkowska)

LPK Lake Placid: Villumstad najlepszy w jednoseryjnym konkursie

Nieustępliwi wczorajszego dnia organizatorzy dzisiaj, mimo walki, nie zdołali przeciwstawić się przeszkadzającej naturze. Pierwszy z dwóch zaplanowanych na sobotę konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego w na MacKenzie Intervale (K-115 / HS-128) w Lake Placid zakończył się na jednej serii, w związku z czym zwycięstwo zgarnął lider po pierwszym skoku – Fredrik Villumstad. Ex aequo na drugim miejscu uplasowali się Stephan Leyhe i Pius Paschke. Jedyni startujący za oceanem Polacy, Maciej Kot oraz Jakub Wolny, ukończyli zawody w pierwszej dziesiątce.

 

Piątkowy zdobywca najgorszego dla sportowca, czwartego miejsca, tym razem okazał się być górą nad wszystkimi. Fredrik Villumstad nie miał sobie równych w drugim konkursie w Lake Placid skacząc na 125,5 metra w neutralnych warunkach. Więcej szczęścia do wiatru mieli Niemcy – Stephan Leyhe i Pius Paschke, którzy mimo dalszych prób od Norwega (kolejno 127 i 126,5 m) przegrali z nim o 2,5 punktu, musząc zadowolić się na spółkę drugim miejscem. 

Zaraz za podium uplasował się tym razem Maximillian Steiner. Autor najdłuższego skoku na 129 metrów przegrał zwycięstwo w jednoseryjnym konkursie za sprawą niskich not za styl. Wczorajszego podium nie powtórzył Clemens Aigner, który szybując 127,5 metra przy największym odjęciu za sprzyjający wiatr (-7,1 pkt) nie był w stanie nawiązać bezpośredniej walki z najlepszymi, zajmując piąte miejsce. Zaraz za nim uplasował się najlepszy z Biało-Czerwonych – Maciej Kot, który w jedynym skoku uzyskał 124 metry. Siódme i ósme miejsca padły łupem Austriaków – kolejno Jonasa Schustera (124,0 m) i Clemensa Leitnera (124,5 m). Dziewiąty był najlepszy z reprezentantów gospodarzy – Tate Frantz (121,5 m), natomiast pierwszą dziesiątkę zamknął Jakub Wolny, który o pół metra przekroczył punkt konstrukcyjny olimpijskiej skoczni. Choć odległość naszego reprezentanta mocno odbiega od reszty czołówki, która zdecydowanie przekraczała 120. metr, to warto wspomnieć, że oddawał on swój skok w dużo bardziej niekorzystnych warunkach, za co otrzymał 6,1-punktową bonifikatę.

Pius Paschke Wisla2020 fot.JuliaPiatkowska 300x200 - LPK Lake Placid: Villumstad najlepszy w jednoseryjnym konkursie
Pius Paschke (fot. Julia Piątkowska)

Pius Paschke, zajmując drugie miejsce, zepchnął Clemensa Leitnera z pozycji lidera cyklu. Dorobek Niemca wynosi 416 punktów, a więc o 19 oczek więcej niż Austriaka. Dzięki zwycięstwu Fredrik Villumstad przesunął się na najniższy stopień podium w klasyfikacji generalnej (68 pkt straty). Najlepszym z Biało-Czerwonych pozostaje sklasyfikowany na siódmym miejscu Maciej Kot (268 pkt).

Start ostatniego aktu tegorocznego Letniego Pucharu Kontynentalnego zaplanowany był pierwotnie na godzinę 22:30, lecz pod wpływem niezmiennie niesprzyjających warunków przesunięto go na 23:00. Relację z tych zmagań znajdziecie na SkokiPolska.pl.

Wyniki serii próbnej dostępne są TUTAJ.
Pełne wyniki konkursu dostępne są TUTAJ.

Filip Gil,
informacja własna

Dodaj komentarz