You are currently viewing Mistrzostwa Austrii: Tschofenig i Seifriedsberger ze złotymi medalami na skoczni normalnej
Daniel Tschofenig (fot. Julia Piątkowska)

Mistrzostwa Austrii: Tschofenig i Seifriedsberger ze złotymi medalami na skoczni normalnej

W niedzielne południe rozegrano Mistrzostwa Austrii w Hinzenbach. Na obiekcie normalnym po złoto wśród kobiet sięgnęła Jacqueline Seifriedsberger. Tuż za jej plecami uplasowały się Marita Kramer i Lisa Eder. U mężczyzn triumfował Daniel Tschofenig, a podium uzupełnili drugi Manuel Fettner i trzeci Stefan Kraft. 

 

Jacqueline Seifriedsberger   SGP Klingenthal 2023 300x200 - Mistrzostwa Austrii: Tschofenig i Seifriedsberger ze złotymi medalami na skoczni normalnej
Jacqueline Seifriedsberger (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Złoto dla Seifriedsberger, brak Pinkelnig na starcie

Liderką na półmetku zmagań krajowego czempionatu była Marita Kramer. 22-latka po skoku na odległość 82 metrów objęła prowadzenie w pierwszej serii, z przewagą zaledwie 1,7 punktu nad drugą wtedy Lisą Eder. Jacqueline Seifriedsberger skacząc 77 metrów w pierwszej serii zajmowała dopiero trzecią lokatę. Finalnie to najlepsza odległość w drugiej serii ocenianej, wynosząca 82 metry, oraz słabsze skoki przy gorszym wietrze pod narty młodszych koleżanek z kadry, zapewniły jej zwycięstwo. 32-latka zwyciężyła z przewagą 2,4 punktu nad drugą Maritą Kramer, a trzecia Lisa Eder straciła do niej już 11,5 punktu. Czwarte miejsce zajęła Chiara Kreuzer (75,5/75,5 m), piąte Julia Mühlbacher (74/73,5 m), a szóste Hannah Wiegele (72/73 m). Listę wyników zamknęły kolejno siódma Meghann Wadsak (73,5/68 m), ósma Katharina Ellmauer (70/68,5 m) i dziewiąta Elisa Deubler (65,5/67 m). Na starcie zawodów w Hinzenbach nie pojawiła się zwyciężczyni kryształowej kuli z minionego sezonu zimowego, Eva Pinkelnig.

Zawodniczki zarówno w pierwszej jak i w drugiej serii odbijały się z progu z belki ustawionej na stopniu osiemnastym. 

WYNIKI KONKURSU KOBIET >>>

 

Tschofenig podwójnym mistrzem Austrii

Fettner Tschofenig Austria LGPKlingenthal2023 fotJuliaPiatkowska 300x200 - Mistrzostwa Austrii: Tschofenig i Seifriedsberger ze złotymi medalami na skoczni normalnej
Manuel Fettner i Daniel Tschofenig (fot. Julia Piątkowska)

W konkursie mężczyzn, na czele stawki po pierwszej serii plasował się Jan Hörl. Zawodnik pochodzący z Salzburga skacząc na odległość 89 metrów, przy słabszym wietrze wiejącym pod narty, drugiego Daniela Tschofeniga (89,5 m) wyprzedzał o zaledwie 0,6 punktu. Na najniższym stopniu podium pierwszej serii ocenianej wylądował Manuel Fettner (88,5 m). 88,5 metra pozwoliły ostatecznie jednak Danielowi Tschofenigowi po sięgnięcie po drugie złoto krajowego czempionatu. Na drugim miejscu po dalekiej próbie na odległość 91,5 metra wylądował Manuel Fettner. Trzecie miejsce zajął Stefan Kraft (87/87,5 m). Na czwartą pozycję po skoku na odległość 86,5 metra spadł lider na półmetku zmagań, Jan Hörl. Piąte miejsce zajął Maximilian Ortner (83,5/90,5 m), szósty był Jonas Schuster (86,5/ 85,5 m), a siódmy Maximilian Steiner (88/87 m). Czołową dziesiątkę zamknęli kolejno Urlich Wohlgenannt (86/85 m), Marco Wörgötter (88/83,5 m) i Clemens Aigner (85/86,5 m).

W zawodach o tytuł mistrza Austrii wzięło udział czterdziestu dwóch skoczków. W Hinzenbach nie wystartował Michael Hayböck.

Konkurs mężczyzn odbył się w całości z jedenastej belki startowej. 

WYNIKI KONKURSU MĘŻCZYZN >>>

 

Ewa Skrzypiec,
źródło: informacja własna

Dodaj komentarz