You are currently viewing Mistrzostwa Słowenii do lat 18: Ajda Košnjek i Enej Faletič najlepsi w jednoseryjnych rywalizacjach
Ajda Košnjek (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Mistrzostwa Słowenii do lat 18: Ajda Košnjek i Enej Faletič najlepsi w jednoseryjnych rywalizacjach

Dzień po wręczeniu medali Mistrzostw Słowenii do lat 20, również w Kranju, odbyły się zmagania w ramach krajowego czempionatu do lat 18. Rywalizacje juniorów i juniorek zakończyły się już po pierwszej serii. Złote medale zawiesili na szyję Ajda Košnjek oraz Enej Faletič.

 

Tegoroczna edycja Mistrzostw Słowenii do lat 18 wyjątkowo zakończyła się na pierwszej serii.  Triumf wśród juniorek odniosła brązowa medalistka rywalizacji do lat 20 – Ajda Košnjek (104 m) z dorobkiem 128,8 pkt. Nad drugą Tają Bodlaj (108,5 m) wypracowała sobie zapas 2,5 pkt. przewagi dzięki rekompensacie za niższą o 2 stopnie belkę startową. Trzecią lokatę zajęła Urša Vidmar po skoku na 103,5 metra, a jej strata do wiceliderki wyniosła 9 punktów. Tuż za podium znalazła się Tina Erzar (101 m), a dalsze lokaty obsadziły Teja Pavec (98 m), Katarina Pirnovar (96,5 m), Živa Andrić (95 m) i Taja Sitar (94 m). Do konkursu przystąpiło 18 zawodniczek.

W rywalizacji juniorów złoty medal zgarnął Enej Faletič po skoku na 98,5 metra i zapisaniu 110,3 pkt. na koncie. Srebrny medal wywalczył Urban Šimnic, skacząc pół metra bliżej od Faletiča i tracąc do niego jedynie 0,4 pkt. Brąz przypadł Ažbe Remicowi, który uzyskał identyczną odległość jak Šimnic, lecz nieco gorsze noty za styl spowodowały stratę do drugiego miejsca w wysokości 0,5 pkt. Jeszcze mniejsza różnica dzieliła Aneja Razpotnika (97,5 m) od najniższego stopnia podium, bowiem urodzonemu w 2006 roku juniorowi zabrakło zaledwie 0,4 pkt. Kolejne miejsca zajęli Jaka Nace Aksentijevič (95,5 m), ex aequo na 6. pozycji Blaž Juričič i Alexei Urevc (obaj 95,5 m), Timo Šimnovec (95 m) oraz Jošt Bogataj (95 m). W zmaganiach wzięło udział 50 zawodników, z czego dwóch otrzymało dyskwalifikację.

Wyniki rywalizacji juniorek>>>

Wyniki konkursu juniorów>>>

 

Karol Cześnik
Źródło: Sloski.si

Dodaj komentarz