You are currently viewing OPA Games Gibswil: Triumf Doegl i Trtnika. Austriaczki i Słoweńcy górą w konkursach drużynowych
Skocznia w Gibswil (fot. GRSZO / sprungschanze.ch)

OPA Games Gibswil: Triumf Doegl i Trtnika. Austriaczki i Słoweńcy górą w konkursach drużynowych

W dniach 14 i 15 października na szwajcarskim obiekcie Bachtelblick-Schanze (K-60 / HS-66) w Gibswil odbyły się zawody dla dzieci urodzonych w latach 2009-2011 w ramach cyklu OPA Games. W rywalizacji chłopców najlepszym okazał się Słoweniec Jost Trtnik, a wśród dziewcząt zwyciężyła Austriaczka Amy Doegl. W rywalizacji drużynowej na najwyższym stopniu podium uplasowali się Słoweńcy i Austriaczki. 

 

W szwajcarskim Gibswil na pierwszy dzień rywalizacji zaplanowano rozegranie dwóch konkursów indywidualnych dla dziewcząt i chłopców. W wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych w sobotę przeprowadzono jedynie żeński konkurs. Zwyciężyła urodzona w 2011 roku Austriaczka Amy Doegl, która dzięki próbie na odległość 61 metrów o 5,9 punktu pokonała swoją rodaczkę Annę Brandner (60,5 m). Na najniższym stopniu podium uplasowała się Słowenka Taja Terbovsek (59,5 m), która do triumfatorki straciła 6,8 punktu. 

Wyniki rywalizacji dziewcząt>>>

 

W drugim dniu zmagań przeprowadzono konkurs indywidualny chłopców, a także zawody drużynowe w obu kategoriach. W rywalizacji chłopców zwyciężył Jost Trtnik ze Słowenii, który po próbie na odległość 65,5 metra, wyprzedził o 2,7 punktu Austriaka Davida Grubera (64,5 punktu). Podium uzupełnił kolejny reprezentant Słowenii, Tilen Bizjak (62 m), który do kolegi z kadry stracił 4,9 punktu. 

Wyniki rywalizacji chłopców>>>

 

W zawodach drużynowych dziewcząt zwyciężyły Austriaczki. W składzie triumfatorek znalazła się Amy Doegl, która indywidualnie również uplasowała się na najwyższym stopniu podium, a skład drużyny uzupełniły Anna Brandner (druga w konkursie indywidualnym) i Cordula Resch (czwarta w konkursie indywidualnym). Na drugim miejscu, ze stratą 13,9 punktu, znalazła się drużyna „Słowenia II”, w której skład weszły Ziva Zivic, Nina Kontrec i Taja Terbovsek. Podium uzupełniła drużyna „Słowenia I”, która do Austriaczek straciła już niemal 30 punktów. W skład kolejnej ekipy Słowenii weszły Zarja Kopac, Ula Vodlan i Mia Ingolic. 

Wyniki zawodów drużynowych dziewcząt>>> 

 

W zawodach drużynowych chłopców najlepszą ekipą okazała się „Słowenia I”. Podobnie jak w rywalizacji dziewcząt, w zwycięskiej drużynie znalazł się triumfator zawodów indywidualnych – Jost Trtnik. Skład zespołu uzupełnili Tilen Bizjak (3. miejsce w konkursie indywidualnym) i Tej Logar (4. miejsce w konkursie indywidualnym).  Na drugim miejscu ze stratą 24,1 punktu uplasowała się „Austria I”, w której skład weszli odpowiednio Matteo Grosse, Lukas Wieser i David Gruber. Na najniższym stopniu podium ze stratą 27,2 punktu znalazła się „Słowenia II” w składzie Nik Rekar, Jaka Perne i Erik Tomazic. 

Wyniki zawodów drużynowych chłopców>>>

 

Anna Fergisz,
źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz