You are currently viewing 72. Turniej Czterech Skoczni: Ruszyła sprzedaż biletów na wszystkie przystanki kultowych zmagań
Złoty Orzeł, w tle skocznia w Bischofshofen (fot. Julia Piątkowska)

72. Turniej Czterech Skoczni: Ruszyła sprzedaż biletów na wszystkie przystanki kultowych zmagań

Od poniedziałku 16 października dostępne są już bilety na wszystkie etapy 72. Turnieju Czterech Skoczni. Sprzedaż wejściówek na inaugurację w Oberstdorfie rozpoczęła się w poprzednim miesiącu, a teraz uruchomiono ją także dla pozostałych trzech lokalizacji.

 

Organizatorzy 72. Turnieju Czterech Skoczni otworzyli sprzedaż biletów na wszystkie przystanki kultowych zmagań. Z dużym wyprzedzeniem, bowiem już od początku września, dostępne są wejściówki na inaugurację turnieju tradycyjnie zaplanowaną w Oberstdorfie (28-29 grudnia). Teraz możliwe jest nabycie biletów także na rywalizacje w Garmisch-Partenkirchen (31 grudnia1 stycznia), Innsbrucku (2-3 stycznia) i Bischofshofen (5-6 stycznia). Podobnie jak przed rokiem, na trybunach we wszystkich czterech lokalizacjach spodziewana jest łączna liczba 100 000 kibiców. 

Ubiegłoroczna, 71. edycja TCS była pierwszą, na którą po dwóch sezonach przerwy mogli przybyć miłośnicy skoków narciarskich. We wcześniejszych latach plany organizatorom i widzom pokrzyżowała pandemia koronawirusa, która na długi czas wyłączyła możliwość cieszenia się tą dyscypliną spod samych skoczni. Głód skoków i Turnieju Czterech Skoczni był doskonale widoczny poprzedniej zimy, kiedy to trybuny słynnych obiektów w Niemczech i Austrii licznie się wypełniły.

71. TCS zakończył się triumfem Halvora Egnera Graneruda. Norweg triumfował w trzech konkursach, pokonując świetnie dysponowanego we wcześniejszych weekendach Pucharu Świata Dawida Kubackiego. W klasyfikacji generalnej turnieju Polak stracił do zwycięzcy 26 punktów. Jaki scenariusz napiszą skoczkowie tej zimy? Czy Granerud ponownie zgarnie Złotego Orła? Czy po trofeum sięgnie któryś z Biało-Czerwonych? Czy też zwycięzcą okaże się inny zawodnik z czołówki lub nieoczywiste wcześniej nazwisko? Kolejna edycja to również kolejny rok nadziei Niemców na przełamanie trwającej już nieco ponad 20 lat niemocy we współorganizowanym turnieju.

Bilety dostępne są na stronie tickets.vierschanzentournee.com. Michael Maurer, przewodniczący komitetu organizacyjnego Garmisch-Partenkirchen, ponownie przestrzega przed oszustami. – Niestety, w przeszłości nieuczciwi ludzie wielokrotnie sprzedawali bilety po znacznie zawyżonych cenach. Ostrzegamy przed tym – mówi. Z tego powodu organizatorzy na stronie internetowej turnieju namawiają do zakupów przez oficjalną platformę.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez #4hills Vierschanzentournee (@vierschanzentournee)

 

Źródło: vierschanzentournee.com

Dodaj komentarz