You are currently viewing Mistrzostwa Włoch w Villach: Francesco Cecon i Lara Malsiner najlepsi w kraju!
Francesco Cecon (fot. Julia Piątkowska)

Mistrzostwa Włoch w Villach: Francesco Cecon i Lara Malsiner najlepsi w kraju!

Francesco Cecon zdeklasował konkurentów na mistrzostwach Włoch rozgrywanych na obiekcie normalnym (K-90 / HS-98) w Villach, tym samym zdobywając drugi tytuł mistrza krajowego czempionatu w swojej karierze. Wśród pań zwyciężyła zaś starsza z sióstr Malsiner –  Lara.

 

W dzisiejszy sobotni poranek rozegrane zostały Mistrzostwa Włoch na skoczni Alpenarena w Villach. Z racji, że obiekty w Predazzo są w trakcie przebudowy, nie było możliwości przeprowadzenia krajowego czempionatu we Włoszech. Dzięki uprzejmości właścicieli skoczni w Villach, która leży niedaleko włoskiej granicy, udało się rozegrać mistrzostwa kraju na austriackim obiekcie.

Już w pierwszej serii Francesco Cecon odleciał rywalom. Skokiem na 97,5 metra 22-latek wypracował sobie 4.5 punktową przewagę nad drugim zawodnikiem, Giovannim Bresadolą (96 m). Trzecie miejsce na półmetku zmagań zajął Alex Insam, który oddał skok na odległość 97,5 metra, jednakże w jego przypadku gorsze oceny za styl zadecydowały o gorszym dorobku punktowym od młodszych kolegów z kadry. Czwarty był Andrea Campregher (92,5 m), który w ostatnich miesiącach wypracował sobie starty w przyszłym sezonie zimowym Pucharu Świata.

Seria finałowa była tylko formalnością włoskiego czempionatu w Villach. Pomimo identycznych not w drugiej serii Cecona i Bresadoli, to właśnie Cecon obronił tytuł mistrza kraju dzięki przewadze z pierwszej serii ocenianej. Po świetnym skoku na odległość 96 metrów, Alex Insam otrzymał identyczną notę końcową jak Giovanni Bresadola, co w efekcie złożyło się na zajęcie z nim ex aequo drugiego miejsca. Czwarte miejsce zajął Andrea Campregher (95,5 m). Piąte miejsce zajął jeden z gości startujących w zawodach, Austriak Tobias Bachleitner (89,5 m / 83,5 m). Szósty był Iacopo Bortolas (84,5 m / 80 m). W konkursie wystartowało jedenastu skoczków.

WYNIKI W KATEGORII SENIORSKIEJ MĘŻCZYZN>>>

LGPKlingenthal2021 PanieKwalifikacje fotJuliaPiatkowska LaraMalsiner 300x200 - Mistrzostwa Włoch w Villach: Francesco Cecon i Lara Malsiner najlepsi w kraju!
Lara Malsiner (fot. Julia Piątkowska)

Rywalizacja pań także odbyła się na Alpenarenie. Złoty medal zgarnęła Lara Malsiner, druga zawodniczka Letniego Pucharu Interkontynentalnego 2023 (88 m / 89,5 m). Srebrny krążek przypadł jej młodszej siostrze, Jessice, która prowadziła po pierwszej serii skoków (88,5 m / 87 m), a podium uzupełniła zwyciężczyni tegorocznego cyklu drugiej ligi kobiet na igelicie, Annika Sieff (83 m / 88 m). Kilka miesięcy temu 20-latka zadeklarowała porzucenie kombinacji norweskiej na rzecz uprawiania w pełni skoków narciarskich. Na liście startowej znalazło się sześć zawodniczek.

WYNIKI W KATEGORII SENIORSKIEJ KOBIET>>>

Zwycięzcą w kategorii juniorskiej mężczyzn został Manuel Senoner (93,5 m / 90 m), a jeśli chodzi o żeński odpowiednik tej rangi, z triumfu cieszyć się może Martina Zanitzer (96 m / 92 m). 

WYNIKI W KATEGORII JUNIORSKIEJ MĘŻCZYZN>>>

WYNIKI W KATEGORII JUNIORSKIEJ KOBIET>>>

 

Ewa Skrzypiec,
źródło: FISI / informacja własna

 

Dodaj komentarz