You are currently viewing Ważna decyzja Thomasa Thurnbichlera. Kacper Juroszek przechodzi pod skrzydła Davida Jiroutka
Kacper Juroszek (fot. Ewa Skrzypiec)

Ważna decyzja Thomasa Thurnbichlera. Kacper Juroszek przechodzi pod skrzydła Davida Jiroutka

Do inauguracji 45. edycji Pucharu Świata skokach narciarskich został niespełna miesiąc. Po krajowym czempionacie w Szczyrku trener Thomas Thurnbichler podjął istotną decyzję dotyczącą jednego ze swoich podopiecznych.

 

Po letnich mistrzostwach Polski odbyliśmy bardzo konstruktywne spotkanie w gronie wszystkich naszych trenerów. Celem było przemyślenie optymalnych warunków treningowych dla zawodników w kontekście finałowych przygotowań do sezonu zimowego.

– przekazuje trener Thomas Thurnbichler, główny szkoleniowiec Kadry Narodowej A.

Efektem rozmowy trenerów reprezentacji Polski są zmiany obejmujące 21-letniego Kacpra Juroszka, najmłodszego spośród członków Kadry Narodowej A na sezon 2023/24.

Zdecydowaliśmy się przenieść Kacpra Juroszka do drugiej grupy treningowej. Chcemy dać mu nieco więcej spokoju i zapewnić mniej stresujące warunki przygotowań na ostatniej prostej przed zimą, co może ułatwić mu ustabilizowanie formy na skoczni, a także wykrzesanie pełni potencjału. Nie mieliśmy wątpliwości, że w jego przypadku będzie to najlepszy ruch.

– argumentuje austriacki trener.

Pod okiem Thomasa Thurnbichlera do rywalizacji na śniegu będą przygotowywać się Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła, natomiast Kacper Juroszek dołączył do zespołu dowodzonego przez Davida Jiroutka. Od wiosny do Kadry Narodowej B należą Jan Habdas, Klemens Murańka, Adam Niżnik, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała i Jakub Wolny.

Puchar Świata w skokach narciarskich 2023/24 ruszy w ostatni weekend listopada w Ruce. Nasz kraj będzie mógł wystawić w Finlandii pięciu zawodników.

 

Źródło: komunikat PZN

Dodaj komentarz