You are currently viewing Mackenzie Boyd-Clowes zawiesza karierę. „Jeśli będziecie mnie szukać na skoczniach, to mnie tam nie będzie”
Mackenzie Boyd-Clowes (fot. Julia Piątkowska)

Mackenzie Boyd-Clowes zawiesza karierę. „Jeśli będziecie mnie szukać na skoczniach, to mnie tam nie będzie”

Mackenzie Boyd-Clows postanowił zawiesić swoją karierę sportową. Kanadyjczyk nie wystartuje w sezonie zimowym 2023/2024, czym podzielił się z kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Jeśli będziecie mnie szukać na skoczniach jak zacznie się sezon to mnie tam nie będzie – przekazał.

 

MackenzieBoyd Clowes Wisla2020 fot.JuliaPiatkowska 300x200 - Mackenzie Boyd-Clowes zawiesza karierę. "Jeśli będziecie mnie szukać na skoczniach, to mnie tam nie będzie"
Mackenzie Boyd-Clowes (fot. Julia Piątkowska)

Ostatni raz Mackenziego Boyd-Clowes’a na arenie międzynarodowej oglądaliśmy podczas zakończenia sezonu w Planicy. Od tego czasu Kanadyjczyk nie pokazywał się w zmaganiach organizowanych przez Międzynarodową Federację Narciarską, a kilka dni temu podzielił się z kibicami smutną informacją za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. – Jeśli będziecie szukać mnie na skoczniach jak zacznie się sezon zimowy to mnie tam nie będzie. Będę na chwilowej przerwie w Kanadzie. Życzę wszystkim miłego sezonu, będę oglądać – przekazał 32-latek z Toronto.

Mackenzie Boyd-Clowes trzykrotnie plasował się w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata, w tym dwukrotnie w sezonie 2020/2021, który zakończył na 32. miejscu generalki cyklu. Kanadyjczyk raz wygrał zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego, a poza tym jeszcze czterokrotnie wskakiwał na podium drugoligowych zmagań na igelicie. 17 marca 2016 roku na Letalnicy ustanowił rekord Kanady w długości lotu lądując na 224. metrze obiektu w Planicy. Największym sukcesem 32-latka jest jednak niewątpliwie brązowy medal olimpijski wywalczony przed rokiem w Zhangjiakou. Boyd-Clowes razem z Alexandrią Louttit, Abigail Strate i Matthew Soukupem dosyć niespodziewanie wskoczyli wtedy na najniższy stopień podium konkursu mikstów.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza w karierze Kanadyjczyka przerwa w startach na arenie międzynarodowej. Wcześniej, bo w sezonie 2014/2015 Boyd-Clowes również zdecydował się na chwilowe odwieszenie nart na kołek

Tym samym w Pucharze Świata mężczyzn w sezonie 2023/2024 nie obejrzymy żadnego reprezentanta Kanady. Wcześniej karierę zawiesił Matthew Soukup, który w zeszłym roku zakomunikował kibicom, że przez najbliższy sezon nie zobaczymy go na arenie międzynarodowej. 26-letni skoczek z Calgarydo tej pory nie powrócił jednak do rywalizacji.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mackenzie Boyd-Clowes (@mackenskibc)

 

Weronika Brodowska,
źródło: Instagram / informacja własna

Dodaj komentarz