You are currently viewing Koniec sezonu dla Maximiliana Steinera! Austriak doznał poważnej kontuzji
Maximilian Steiner (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Koniec sezonu dla Maximiliana Steinera! Austriak doznał poważnej kontuzji

Podczas treningu w Innsbrucku Maximilian Steiner doznał poważnej kontuzji kolana. Dla Austriaka najprawdopodobniej oznacza to koniec sezonu. Steiner przeszedł już udaną operację w sanatorium Kettenbrücke.

 

Jak poinformował Austriacki Związek Narciarski, podczas czwartkowego treningu na Bergisel, w Innsbrucku, Maximilian Steiner doznał kontuzji kolana. 27-latek oddał skok na 137 metr, który niestety zakończył się upadkiem. Steiner zerwał więzadło krzyżowe, a także doznał urazów łąkotki i więzadła pobocznego w lewym kolanie.

Tego samego dnia, Maximilian poddał się operacji, po której czeka go rehabilitacja. Jak czytamy w informacji od Związku, najprawdopodobniej potrwa ona kilka miesięcy, tym samym wykluczając Austriaka z rywalizacji w nadchodzącym sezonie zimowym.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Ski Austria Skispringen (@ski_austria_skispringen)

Bez wątpienia zbliżający się sezon mógł być dla Steinera obiecujący. Pod koniec lata, 27-latek bardzo dobrze prezentował się w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego, kilkukrotnie stając na podium. Z kolei ostatniej zimy zgromadził 16 punktów Pucharu Świata, a także cztery razy udało mu się wywalczyć miejsce w czołowej “30”.

Kontuzja Steinera nie jest jedyną w ekipie Austrii w ostatnim czasie. W lecie urazu doznali także Philipp Aschenwald oraz Markus Müller.

 

Zuzanna Janeczek,
źródło: komunikat prasowy OSV

Dodaj komentarz