You are currently viewing Nokaut Jenny Rautionaho i pewne zwycięstwo Anttiego Aalto w Rovaniemi
Antti Aalto (fot. Julia Piątkowska)

Nokaut Jenny Rautionaho i pewne zwycięstwo Anttiego Aalto w Rovaniemi

W niedzielne przedpołudnie w Rovaniemi odbyły się pierwsze w tym sezonie zimowym krajowe zmagania reprezentantów Finlandii. Na starcie konkursów na obiekcie Ounasvaara poza gospodarzami pojawili się m.in. reprezentanci Japonii, Chin czy Stanów Zjednoczonych. Po zwycięstwa sięgnęli Antti Aalto i Jenny Rautionaho.

 

Pewne zwycięstwo Aalto, Valto drugi

Kasperi Valto   WC Lahti 2023 edited 300x200 - Nokaut Jenny Rautionaho i pewne zwycięstwo Anttiego Aalto w Rovaniemi
Kasperi Valto (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Antti Aalto skokami na odległość 97,5 i 99 metrów zapewnił sobie pewne zwycięstwo w konkursie mężczyzn. 12,6 punktu za 28-letnim Finem uplasował się jego kadrowy kolega Kasperi Valto, który w pierwszej serii zmagań lądował na 98. metrze i 50 centymetrze. W finale zawodów osiągnął 96 metrów i wyprzedził trzeciego Chińczyka Qiwu Songa (96,5/97 m) o niespełna cztery oczka. Za podium uplasowali się dwaj zawodnicy fińskiej kadry A – czwarty Niko Kytösaho (94/93,5 m) i piąty Eetu Nousiainen (93/93,5 m). Na szóstym miejscu zmagania ukończył czwarty na półmetku Mico Ahonen (96/95 m), siódmy był Henri Kavilo (94,5/89 m), a dopiero na ósmej pozycji po dwóch słabszych skokach sklasyfikowano aktualnego mistrza świata juniorów, Vilho Palosaariego (91,5/90 m). Czołową dziesiątkę zamknęli kolejno Japończyk Shinnosuke Fujita (90/90 m) i Timi Heiskanen (90/89 m).

Dopiero na czternastym miejscu znalazł się znany z zawodów Pucharu Świata Jarkko Määttä. Fin uzyskiwał odpowiednio odległości 87 i 86 metrów.

W zmaganiach wzięło udział aż pięćdziesięciu skoczków, a poza Chińczykami i Japończykami na starcie pojawili się m.in. zawodnicy z Czech, Francji i Ukrainy. Konkurs mężczyzn został rozegrany z 3. i 4. belki startowej.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU MĘŻCZYZN >>>

 

Nokaut Rautionaho na dwa tygodnie przed startem sezonu

Jenny Rautionaho  WC Titisee Neustadt 2022 4  1 edited 300x200 - Nokaut Jenny Rautionaho i pewne zwycięstwo Anttiego Aalto w Rovaniemi
Jenny Rautionaho (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

W zmaganiach kobiet bezkonkurencyjna okazała się Jenny Rautionaho. Finka z obniżonych belek startowych lądowała najpierw na 91. metrze obiektu Ounasvaara, a w finale zmagań do swojego rezultatu z pierwszej serii dołożyła jeszcze cztery metry. Nad drugą kombinatorką norweską Minją Korhonen (94/93 m) Rautionaho zgromadziła aż 25,1 punktu przewagi. Podium konkursu uzupełniła Japonka Kurumi Ichinohe (92/95 m), która znalazła się w składzie Japonek na inaugurację Pucharu Świata w Lillehammer. Na czwartej pozycji sklasyfikowano Chinkę Bing Dong (82/95 m), piąta była Heta Hirvonen (91/89 m), a szósta kolejna z reprezentantek Kraju Kwintącej Wiśni – Yuka Kobayashi (90/92 m). Siódmą pozycję zajęła młodziutka Finka Sofia Mattila (88/91 m), ósme miejsce przypadło Japonce Riko Sakurai (81/85 m), a z kolei na dziewiątej lokacie zmagania w Rovaniemi zakończyła skoczkini ze Stanów Zjednoczonych Annika Malacinski (81/82 m). Czołową dziesiątkę zamknęła 15-letnia kombinatorka norweska Emilia Vidgren (79/80 m).

Na starcie zmagań kobiet pojawiło się 20 zawodniczek. Konkurs przeprowadzono z 8., 10. i 11. belki startowej. 

PEŁNE WYNIKI KONKURSU KOBIET >>>

 

Thure i Kurttila najlepsi w rywalizacji do lat 18

W Rovaniemi rywalizowali także juniorzy w kategorii do lat 18. W konkursie kobiet na obiekcie K-64 na starcie stanęły zaledwie dwie zawodniczki, a lepszą okazała się być Oosa Thure (60,5/61 m). W dwudziestoosobowej stawce młodzików na skoczni normalnej po zwycięstwo sięgnął Eemeli Kurttila (91/92 m).

PEŁNE WYNIKI KONKURSU JUNIOREK DO LAT 18 >>>
PEŁNE WYNIKI KONKURSU JUNIORÓW DO LAT 18 >>>

 

Weronika Brodowska,
źródło: kilipa.com / informacja własna

Dodaj komentarz