You are currently viewing Koniec sezonu dla Patrika Viteza. Słoweniec o polskich korzeniach z poważną kontuzją
Patrik Vitez (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Koniec sezonu dla Patrika Viteza. Słoweniec o polskich korzeniach z poważną kontuzją

Nie tylko reprezentacja Polski nie będzie dobrze wspominać minionego weekendu. W niedzielę Patrik Vitez przekazał, że w wyniku kontuzji musi przedwcześnie zakończyć swoje starty w sezonie 2023/2024.

 

Patrik Vitez   FIS Cup Zakopane 2022 2  edited 300x200 - Koniec sezonu dla Patrika Viteza. Słoweniec o polskich korzeniach z poważną kontuzją
Patrik Vitez (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Okazuje się, że starty w FIS Cupie w Einsiedeln i Villach oraz Letnich Mistrzostwach Słowenii będą jedynymi występami Patrika Viteza w tym sezonie. Słoweniec polskiego pochodzenia poinformował o swojej kontuzji, która do końca sezonu wyeliminuje go z rywalizacji.

Cóż… To tyle ode mnie w tym sezonie. Naciągnąłem więzadła w kolanie na skoczni. Czekam na operację i, mam nadzieję, szybki powrót do zdrowia. Do zobaczenia w przyszłym sezonie – przekazał za pośrednictwem swojego konta na Instagramie 25-latek, dodając żartobliwie, że w najbliższych miesiącach pozostało mu być jedynie „kanapowym kibicem”.

Patrik Vitez to członek słoweńskiej kadry B na sezon 2023/2024. Czterokrotnie startował w zawodach obecnej edycji cyklu FIS Cup, dwukrotnie punktując w Villach. Nieco ponad miesiąc temu zajął ponadto 18. miejsce w letnich mistrzostwach kraju. Za najlepszy rok w jego karierze należy uznać jednak 2022. To wtedy Słoweniec zanotował swoje jedyne podium w zawodach rangi FIS Cup (2. miejsce w Villach) oraz zajął najwyższe miejsce w historii swoich występów w Pucharze Kontynentalnym (6. w Lahti). W Planicy z kolei debiutował w kwalifikacjach do zawodów Pucharu Świata, a następnie zaliczył bardzo dobre lato, podczas którego regularnie punktował w Letnim Grand Prix i jedyny raz stanął na podium zawodów najwyższej rangi – w konkursie drużyn mieszanych w Râșnovie. Warto odnotować również jego występ w letnich mistrzostwach kraju pochodzenia jego matki – Polski. W 2021 roku na Średniej Krokwi w Zakopanem Vitez zajął 11. miejsce.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Patrik Vitez (@patrik_vitez)

 

Filip Gil,
źródło: Instagram (@patrik_vitez) / informacja własna

Dodaj komentarz