You are currently viewing PŚ Pań Lillehammer: Loutitt wygrywa kwalifikacje, trening dla Kvandal. Bez Polek w konkursie
Alexandria Loutitt (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Pań Lillehammer: Loutitt wygrywa kwalifikacje, trening dla Kvandal. Bez Polek w konkursie

Seria kwalifikacyjna do konkursu Pucharu Świata kobiet na skoczni dużej w Lillehammer (K-123/HS-140) zakończyła się zwycięstwem Alexandrii Loutitt. Tuż za nią w tabeli znalazła się Joséphine Pagnier, a trzecie miejsce zajęła Yūki Itō. W zawodach zasadniczych nie zobaczymy żadnej z reprezentantek Polski. 

 

Kwalifikacje

Najlepszą zawodniczką podczas eliminacji okazała się, podobnie jak w sobotę, Alexandria Loutitt. Trzecia w inauguracjnym konkursie PŚ kobiet Kanadyjka oddała najdłuższy skok rundy, notując na dużej skoczni Lysgårdsbakken 133-metrowy wynik. Zaledwie sześć dziesiątych punktu straciła do niej druga we wczorajszym konkursie Joséphine Pagnier (130,5 m). Na trzeciej lokacie uplasowała się zwyciężczyni z mniejszego obiektu, Yūki Itō (125,5 m).

Tuż za podium kwalifikacje zakończyła Eirin Maria Kvandal (127 m). Pozycję niżej serię zakończyła zaś najlepsza ze Słowenek, Ema Klinec (125 m). Niepowodzenie na normalnej skoczni w postaci braku awansu do zawodów powetowała sobie szósta Silje Opseth (123,5 m). Czołową dziesiątkę zamknęły siódma Marita Kramer (127,5 m), ósma Katharina Schmid (121 m), dziewiąta Nika Križnar (122 m) i dziesiąta Thea Minyan Bjørseth (121 m).

Eirin Maria Kvandal fotJuliaPiatkowska 300x200 - PŚ Pań Lillehammer: Loutitt wygrywa kwalifikacje, trening dla Kvandal. Bez Polek w konkursie
Eirin Maria Kvandal (fot. Julia Piątkowska)

Niestety w konkursie głównym nie zobaczymy żadnej z reprezentantek Polski. Najwyżej wśród podopiecznych Haralda Rodlauera została sklasyfikowana Pola Bełtowska, której skok na 89 metrów zapewnił 49. miejsce. Natalia Słowik zakończyła eliminacje oczko niżej (86 m), zaś Anna Twardosz uplasowała się na 54. lokacie (84 m).

Runda została rozegrana praktycznie w całości z 13. belki startowej. Finałowa piątka zawodniczek skakała zaś z jednego stopnia niżej. Na starcie nie pojawiła się reprezentantka gospodarzy, Heidi Dyhre Traaserud.

WYNIKI KWALIFIKACJI>>>

Trening

Niedzielna rywalizacja kobiet na dużej skoczni w Lillehammer zaczęła się od serii treningowej, która padła łupem Eirin Marii Kvandal. Norweżka wylądowała na 131 metrze, co było najdłuższym rezultatem rundy. Metr bliżej wylądowała Alexandria Loutitt, a podium uzupełniła zwyciężczyni wczorajszego konkursu, Yūki Itō (128 m). Najlepsza wśród Polek była 46. Anna Twardosz (88,5 m). Natalia Słowik zanotowała 84 metry, Pola Bełtowska zaś 75 metrów. Nie wystartowały dwie skoczkinie: Joséphine Pagnier oraz Heidi Dyhre Traaserud. Niemal cała sesja rozegrana została z 14. belki startowej. Z dwunastego stopnia ruszały jedynie ostatnie cztery zawodniczki na liście. 

WYNIKI SERII TRENINGOWEJ>>>

Konkurs główny na Lysgårdsbakken rozpocznie się o godzinie 12:30. Tekstową relację znajdziecie na SkokiPolska.pl, a transmisję ze zmagań w serwisie Player.pl.

 

Wiktor Marczuk,
źródło: FIS / informacja własna

 

 

Dodaj komentarz