You are currently viewing PI Lillehammer: Anezka Indrackova liderką po pierwszej serii, dwie Polki w czołowej trzydziestce
Anežka Indráčková (fot. Steffen Prößdorf / CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons)

PI Lillehammer: Anezka Indrackova liderką po pierwszej serii, dwie Polki w czołowej trzydziestce

Liderką na półmetku pierwszego konkursu Pucharu Interkontynentalnego 2023/2024 w Lillehammer (K-90/HS-98) jest Anežka Indráčková. W tabeli tuż za Czeszką ze stratą 1,6 punktu znajduje się Agnes Reisch, a trzecią pozycję aktualnie okupuje siostra prowadzącej skoczkini, Karolína Indráčková. Nicole Konderla i Wiktoria Przybyła wywalczyły awans do finałowej serii.

 

91 metrów dało reprezentantce Czech, Anežce Indráčkovej, prowadzenie po pierwszej serii konkursu PI na Lysgårdsbakken. 17-letnia skoczkini o 1,6 punktu wyprzedza Niemkę Agnes Reisch (także 91 m). Wirtualne podium uzupełnia starsza siostra Anežki, Karolina (88,5 m). Tuż za czołową trójką uplasowała się zwyciężczyni rund przedkonkursowych w Lillehammer, Słowenka Tina Erzar (89 m).

NicoleKonderla PSWisla2022 fotJuliaPiatkowska 300x200 - PI Lillehammer: Anezka Indrackova liderką po pierwszej serii, dwie Polki w czołowej trzydziestce
Nicole Konderla (fot. Julia Piątkowska)

Trzecia zawodniczka letniego cyklu drugiej ligi pań, Ingvild Synnøve Midtskogen, jest na ten moment piąta (88,5 m). Szóstą pozycję zajmuje reprezentantka Stanów Zjednoczonych, Paige Jones (89 m), siódme zaś Chinka Yangning Weng (88,5 m). Czołową dziesiątkę zamykają ósma Alvine Holz (86 m) oraz dwie Czeszki: dziewiąta Klára Ulrichová (84 m) i dziesiąta Veronika Jenčová (88,5 m). Tym samym aż czwórka podopiecznych naszych południowych sąsiadów znajduje się w „top 10″ pierwszej serii.

Ponownie najlepszą Polką w Norwegii jest Nicole Konderla, która aktualnie zajmuje 11. miejsce po skoku na 84,5 metra. Do drugiej serii awansowała także 22. Wiktoria Przybyła (80 m). Swój udział w zmaganiach na pierwszej rundzie zakończyła za to Paulina Cieślar (39. miejsce, 66 m).

W zawodach wystartowało 47 skoczkiń. Cała runda przeprowadzona została z 13. belki startowej (tak jak na treningu i w serii próbnej wyjątkiem jest Agnes Reisch, która tym razem skakała z 11. stopnia). Zawodniczkom przez większość czasu towarzyszył wiatr z tyłu. Start finałowej części konkursu zaplanowano na godzinę 14:40.

WYNIKI PIERWSZEJ SERII>>>

 

Wiktor Marczuk,
źródło: FIS / informacja własna

Dodaj komentarz