You are currently viewing PK Lillehammer: Clemens Leitner górą na treningu, Jakub Wolny w czołowej dziesiątce
Clemens Leitner (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

PK Lillehammer: Clemens Leitner górą na treningu, Jakub Wolny w czołowej dziesiątce

Clemens Leitner wygral serie treningową bezpośrednio poprzedzającą niedzielne zmagania Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Austriak po próbie na 134 metr z obniżonego rozbiegu wyprzedził drugiego Roberta Johanssona i trzeciego Zaka Mogela. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem okazał się Jakub Wolny, który zamknął czołową dziesiątkę.  

 

Clemens Leitner wygrał serię treningową, która poprzedzała rywalizację w niedzielnych zmaganiach Pucharu Kontynentalnego mężczyzn. Austriak po próbie na odległość 134 metrów z obniżonej dzisiątej belki startowej o 3,1 punktu wyprzedził doświadczonego Roberta Johanssona, który uzyskał odległość 139 metrów, jednak z wyższej, dwunastej belki startowej. Czołową trójkę treningu uzuepłnił Słoweniec Zak Mogel, w dwunastej platformy startowej uzyskał odległość 138,5 m. Najwyżej sklasyfikowanym Biało-Czerwonym okazał się Jakub Wolny, który skokiem na odległość 131,5 m uplasował się na dziesiątej pozycji. 

Czołową dziesiątkę treningu uzupełnili czwarty Sindre Ulven Jorgensen, piaty Robin Pedersen, szósty Luca Roth, siódmy Benjamin Oestvold, ósmy Felix Hoffmann i dziewiąty Markus Mueller. 

Pozostali reprezentanci Polski znaleźli się na dalszych pozycjach w treningu. Aleksander Zniszczoł, który w sobotniej rywalizacji zajął drugie miejsce, w niedzielnym treningu uzyskał 124,5 m z dziesiątej belki startowej, co wystarczyło na zajęcie siedemnastej pozycji. W czołowej „30” znalazł się jeszcze jedynie Klemens Murańka (123 m), kóry zakończył zmagania na 29. miejscu. Jan Habdas (120,5 m) był 33., Kacper Juroszek (117 m) 42., Tomasz Pilch (113,5 m) 43., Klemens Joniak (105,5 m) 52.

Seria treningowa została przeprowadzona kolejno z 12. i 10. belki startowej. Start pierwszej serii konkursowej zaplanowany jest na godzinę 10:00. 

Pełne wyniki treningu dostępne są TUTAJ.

 

Anna Fergisz,
źródło: FIS / informacja własna

Dodaj komentarz