You are currently viewing Anna Odine Strøm już po operacji kolana. To prawdopodobnie koniec sezonu Norweżki
Anna Odine Strøm (fot. Julia Piątkowska)

Anna Odine Strøm już po operacji kolana. To prawdopodobnie koniec sezonu Norweżki

Podczas piątkowego konkursu Pucharu Swiata w Engelbergu, Anna Odine Strøm zanotowała groźnie wyglądający upadek, po którym doznała poważnego urazu kolana.   Jest to już pewne, że Norweżka będzie musiała poddać się operacji, a długa rehabilitacja wykluczy ją z rywalizacji na dłuższy czas.

 

Po pierwszej serii piątkowego konkursu w Engelbergu Anna Odine Strøm zajmowała wysokie czwarte miejsce dzięki skokowi na 128 metrów. W finale Norweżka uzyskała 122 metry, jednak podczas lądowania jej prawa narta podcięła lewą, co skończyło się upadkiem. Po otrzymaniu pierwszej pomocy na zeskoku zawodniczka została przewieziona do szpitala. Podejrzenia kontuzji kolana zostały potwierdzone podczas rezonansu magnetycznego, który przesądził też o konieczności operacji.

Operowane będzie więzadło boczne kolana

– mówił trener Christian Meyer w rozmowie z NRK.

Reprezentantka Norwegii poddała się zabiegowi w piątek i jak przyznaje Meyer, najprawdopodobniej będzie nieobecna na skoczni przez dłuższy czas. Sama Strøm najwyraźniej przybita zaistniałą sytuacją nie wypowiedziała się jeszcze w tej kwestii, jednak słowa trenera potwierdził jej ojciec, Øivind.

To długotrwała kontuzja, Anna będzie musiała odpocząć przez jakiś czas

– mówił dla portalu Oppland Arbeiderblad.

W zmaganiach o powrót na skocznię motywacją dla Anny może być historia jej siostry, która rok temu również doznała poważnej kontuzji – zerwała więzadło krzyżowe. Mimo urazu i późniejszej operacji ostatecznie udało jej się zostać mistrzynią Norwegii do lat 19.

Można przez to przejść. Anna może wykorzystać to jako motywację

– stwierdził ojciec 25-latki.

Mimo że obecny sezon najprawdopodobniej dla Strøm już się zakończył, reprezentantka Norwegii ma już wyznaczony konkretny cel, do którego będzie dążyć po powrocie do treningów. Są nim Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, które odbędą się w 2025 roku w norweskim Trondheim.

Przypomnijmy, że to kolejny cios dla norweskich skoków narciarskich kobiet, ponieważ 18 grudnia karierę zakończyła najbardziej utytułowana skoczkini narciarska w historii, Maren Lundby. Ponadto formą nie zachwycają Thea Minyan Bjørseth i Silje Opseth. Najwyżej sklasyfikowaną podopieczną trenera Meyera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Eirin Maria Kvandal (6. miejsce), która jednak również regularnie miewa problemy z kolanami i bywa, że szkoleniowiec wycofuje swoją zawodniczkę ze względu obawy o jej problemy przy lądowaniu (tak było choćby podczas wspomnianego piątkowego konkursu w Engelbergu, 15 grudnia).

 

Zuzanna Janeczek,
źródła: skispringen.com / nrk.no

 

 

Dodaj komentarz