You are currently viewing Abigail Strate z drugim podium Pucharu Świata w karierze: „W ogóle się tego nie spodziewałam”
Abigail Strate (fot. Julia Piątkowska)

Abigail Strate z drugim podium Pucharu Świata w karierze: „W ogóle się tego nie spodziewałam”

Abigail Strate po słabszym początku sezonu, już od pierwszego skoku w Garmisch-Partenkirchen pokazała, że powoli wraca na dobre tory. Rosnącą dyspozycję udowodniła również w konkursie, który zakończyła na trzeciej pozycji. – Jestem trochę w szoku – przyznała zaraz po zawodach.

 

image2 300x200 - Abigail Strate z drugim podium Pucharu Świata w karierze: "W ogóle się tego nie spodziewałam"
Abigail Strate (fot. Julia Piątkowska)

Abigail Strate sezon 2023/2024 rozpoczęła od 20. miejsca w ulubionym Lillehammer. Później była kolejno 13., 23. i 12. co pokazywało, że początek zimy był dla Kanadyjki dosyć trudny. Od pierwszego skoku w Garmisch-Partenkirchen wydawało się, że coś drgnęło, a Strate z każdą kolejną próbą stawała się coraz to pewniejsza swojej formy. Premierowy konkurs kobiet na Große Olympiaschanze zakończyła na trzecim miejscu. – Jestem trochę w szoku. Na pewno jeszcze do mnie nie dotarło, ale to z pewnością najlepszy sposób na zamknięcie 2023 roku i wejście w Nowy Rok z pewnością siebie, której bardzo potrzebowałam – przyznała zaraz po konkursie.

W czym popularna wśród kibiców skoków narciarskich Abi dostrzega przyczyn wzrostu swojej formy? – W święta odpoczęłam i miałam przeczucie, że w tym tygodniu moje skoki będą lepsze. Rano poszłam na trening i czułam się naprawdę dobrze, ale w ogóle nie spodziewałam się, że wskoczę na podium. W przerwie pojechałam do Lillehammer, gdzie oglądałam dużo filmów, bawiłam się w śniegu i po prostu wyluzowałam – zdradziła Kanadyjka. – Mam nadzieję, że moje techniczne problemy się skończyły. Mam nadzieję, że tak zostanie, ale w tym sporcie nigdy nie możesz być niczego pewny, więc zobaczymy – dodała.

image1 300x200 - Abigail Strate z drugim podium Pucharu Świata w karierze: "W ogóle się tego nie spodziewałam"
Abigail Strate (fot. Julia Piątkowska)

Pomocą we wskoczeniu na podium w Ga-Pa miała być dla Strate również… pszczoła. Chodzi konkretnie o naklejkę pszczółki na jednej z nart skoczkini, dla której właśnie pszczoły są swego rodzaju szczęśliwym talizmanem. – Za każdym razem, kiedy zakładam narty, patrzę na tę małą pszczółkę na nartach i po prostu się uśmiecham. To szybkie spojrzenie wywołało u mnie uśmiech, pozwoliło skupić się na danej chwili i przypomniało mi, co jest prawdziwe i ważne – powiedziała 22-latka, która chwilę później przyznała, że w piątek na skoczni stresowała się jak nigdy dotąd. – Byłam dość zestresowana. Nawet w pierwszej serii waliło mi serce zanim jeszcze weszłam na belkę. Udało mi się jednak opanować głowę, ponieważ miałam jasny cel i zmusiłam samą siebie do zrelaksowania się i zachowania i spokoju.

Czym spowodowany był tak duży stres u 22-letniej reprezentantki Kraju Klonowego Liścia i jakie cele stawia przed sobą na resztę sezonu zimowego? – Byłam tak zdenerwowana całą tą sytuację bo to miejsce na podium to było coś na co liczyłam na początku sezonu i dopiero doszło do mnie, że to się dzieje naprawdę. Nie chce tego zepsuć, bo ta pozycja, w której się teraz znalazłam to nadal dla mnie coś nowego. Jestem bardzo dumna z siebie i z mojego występu, ale nie wiem czy utrzymanie tego samego poziomu to odpowiednie podejście. Nigdy nie wiesz jak zaprezentują się pozostali, a w skokach zawsze są rzeczy do poprawy. Nigdy nie osiągniesz stu procentowej perfekcyji – zakończyła swoją wypowiedź Abigail Strate.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Abigail Strate (Abi)🐝 (@abi_strate)

Weronika Brodowska,
źródło: skijumpingcanada.com / sport.pl

Dodaj komentarz