You are currently viewing Benedikt Holub najlepszy w krajowych zawodach na normalnej skoczni w Harrachovie
Podium w kategorii mężczyzn, od lewej: Rýdl, Holub, Holík (fot. Tomasz Bracisiewicz)

Podczas gdy 30 grudnia 2023 roku światowa elita skoków mężczyzn wybierała się do Garmisch Partenkirchen, Czesi rywalizowali w Harrachovie w zawodach klasyfikacji krajowej. Pod nieobecność walczącego w Turnieju Czterech Skoczni Romana Koudelki na Čerťáku triumfował Benedikt Holub.

W kategorii open mężczyzn walkę o wygraną na skoczni K-90 stoczyli ze sobą członkowie czeskiej kadry narodowej. Zwycięsko wyszedł z niej Benedikt Holub po skokach na 96 i 97 metrów, wyprzedzając tym samym Radka Rýdla, który osiągał 96,5 oraz 95,5 metra. Trzecie miejsce zajął František Holík (89,5 / 90,5 m). Czwartym miejscem podzielili się dwuboista Jan Vytrval (85,5 / 90,5 m) i Ondřej Pažout (87,0 / 89,5 m). Poza pierwszą piątką uplasowali się szósty Petr Vaverka (88,0 / 86,0 m) oraz siódmy Camilo Hauke (83,5 / 85,0 m), a ostatnie, ósme miejsce przypadło Polakowi – Jakubowi Mirowskiemu (42,5 / 43,0 m). Jak podaje portal skoky.net, zawodnik kadry narodowej Kryštof Hauser nie wystartował z powodu zapalenia płuc.

podium juniorow 300x200 - Benedikt Holub najlepszy w krajowych zawodach na normalnej skoczni w Harrachovie
Podium w kategorii juniorów, od lewej: Buchar, Skarka, Rygl (fot. Tomasz Bracisiewicz)

Na obiekcie K-90 odbyły się także zmagania juniorów (U20). W nich bezkonkurencyjny był Daniel Škarka z rocznika 2006, który w pierwszej serii oddał najdłuższy skok zawodów, osiągając 99 metrów. 96,5-metrową próbą przypieczętował zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Josef Buchar z rocznika 2007 (90,0 / 88,0 m), a trzecie – David Rygl z rocznika 2005 (87,5 / 88,5 m). W czołówce zameldowali się również: dwuboista Jiří Kovalinka, który zajął czwarte miejsce (79,0 / 96,0 m) oraz Filip Křenek, sklasyfikowany na piątej pozycji (80,0 / 81,0 m). W zawodach udział wzięły ponadto dwie zawodniczki żeńskiej kadry narodowej – Veronika Jenčová i Klára Ulrichová. Zajęły kolejno dziesiąte i dwunaste miejsce. Sklasyfikowano siedemnastu zawodników.

Skoczkowie i skocznkinie do lat 16 rywalizowali w kategorii nastoletniej na skoczni średniej K-70. Wśród „nastolatków” triumfował Marek Hradil (69,5 / 65,5 m) nad Jiřím Kubalákiem (60,5 / 69,5 m) i Ondřejem Sovą (57,0 / 58,0 m). Najlepszą „nastolatką” okazała się natomiast Natálie Nejedlová (61,5 / 58,5 m), wyprzedzając Barborę Štěpánkovą (59,0 / 55,0 m) oraz Julię Ošmerovą (56,5 / 51,0 m).

Najmłodsi i najmłodsze (U14) skakali na obiekcie małym K-40. Tam zwyciężył syn Jakuba – Oliver Janda (38,0 / 39,5 m) oraz Nella Slintáková (31,0 / 31,5 m).