You are currently viewing PI Falun: Hannah Wiegele najlepsza w pierwszym konkursie. Wiktoria Przybyła najwyżej z Polek
Hannah Wiegele (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

PI Falun: Hannah Wiegele najlepsza w pierwszym konkursie. Wiktoria Przybyła najwyżej z Polek

Drugoligowa rywalizacja pań przeniosła się do Szwecji. Na skoczni normalnej kompleksu Lugnet w Falun, pierwszego dnia zmagań triumfowała Hannah Wiegele. Austriaczka dwukrotnie osiągnęła 91,5 metra i wyprzedziła swoją rodaczkę, Katharinę Ellmauer o 1,3 pkt. Najlepsza z Polek, Wiktoria Przybyła zajęła 16. miejsce.

 

Pierwsza seria należała do młodej Norweżki – Kjersti Græsli. Zawodniczka pofrunęła na odległość 93 metrów i nad drugą Kathariną Ellmauer, która lądowała metr bliżej, miała niewielki zapas, wynoszący jedynie 0,7 pkt. Trzecia na półmetku była natomiast inna z Austriaczek, Hannah Wiegele, po skoku na 91,5 metra.

W drugiej serii Wiegele osiągnęła identyczną odległość i, co ciekawe, wystarczyło to do wyjścia na prowadzenie oraz finalnego triumfu w sobotniej rywalizacji na Lugnet (K-90/HS-100). Jej rodaczka lądowała metr bliżej od niej i pozostała na 2. miejscu, natomiast szansę na zwycięstwo zaprzepaściła Græsli, lądując na punkcie konstrukcyjnym skoczni i otrzymując niższe od rywalek noty za styl. Finalnie Wiegele wyprzedziła Ellmauer o 1,3 pkt. natomiast Norweżka straciła do drugiego miejsca 5 „oczek”.

Tuż za podium uplasowała się Pia Lilian Kübler (91 m/87 m). Dalsze lokaty zajęły Alvine Holz (89 m/88,5 m), Urša Vidmar (89 m/88,5 m), Anna-Fay Scharfenberg (86,5 m/87,5 m), Jerica Jesenko (87,5 m/87 m), Živa Andrić (85 m/87,5 m) i Nika Krašovic (87 m/85 m). Najlepsza z Polek – Wiktoria Przybyła (81 m/83,5 m) zajęła 16. miejsce. Nicole Konderla (78 m/81,5 m) była osiemnasta, Paulina Cieślar (76 m/74,5 m) dwudziesta piąta, a Sara Tajner (73 m/74 m) dwudziesta dziewiąta.

Wyniki sobotniego konkursu dostępne są TUTAJ.

 

Karol Cześnik
Źródło: informacja własna / FIS

Dodaj komentarz