You are currently viewing PI Falun: Hannah Wiegele ponownie zwycięża w Szwecji, Nicole Konderla najlepsza wśród Polek
Hannah Wiegele (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Drugi tego weekendu konkurs Pucharu Interkontynentalnego w Falun (K-90/HS-100) także padł łupem Austriaczki Hannah Wiegele. Tuż za nią sklasyfikowana została jej rodaczka, Katharina Ellmauer, a na trzecim stopniu podium stanęła Norweżka Kjersti Graesli. Nicole Konderla zajęła dziś 17. miejsce i wynik ten pozwolił jej zostać dziś najlepszą z Polek.

Hannah Wiegele wygrała dzisiejsze zmagania PI na normalnym obiekcie w Falun z trzypunktową przewagą nad Kathariną Ellmauer. Rezultat ten 22-latce pozwoliły uzyskać skoki na 89,5 metra oraz 93 metry. Druga w tabeli zawodniczka, która na półmetku konkursu była liderką, zanotowała zaś 90,5 metra i 90 metrów. Podium uzupełniła reprezentantka Norwegii, Kjersti Graesli (90 m / 91 m). W czołowej piątce zawodów zameldowały się także Niemki: odesłana do PI z Pucharu Świata Pia Lilian Kuebler (4. miejsce, 87,5 m / 92,5 m) i piąta Anna-Fay Scharfenberg (5. miejsce, 86,5 m / 88,5 m).

NicoleKonderla Lillehammer2022 fotJuliaPiatkowska27 300x200 - PI Falun: Hannah Wiegele ponownie zwycięża w Szwecji, Nicole Konderla najlepsza wśród Polek
Nicole Konderla (fot. Julia Piątkowska)

Najwyżej sklasyfikowaną Polką w Falun była dziś Nicole Konderla. Skoczkini z klubu AZS-AWF Katowice zakończyła niedzielny konkurs na 17. pozycji (80,5 m / 82,5 m). Cztery oczka niżej znalazła się Wiktoria Przybyła, która awansowała o cztery lokaty względem pierwszej serii dzięki dobrej próbie w finale (75,5 m / 82,5 m). Dalsze lokaty zajęły zaś 25. Paulina Cieślar (73,5 m / 80,5 m) oraz 27. Sara Tajner (76 m / 78 m).

Nową liderką „generalki” Pucharu Interkontynentalnego została trzecia dzisiaj Kjersti Graesli (296 pkt), wyprzedzając o zaledwie jeden punkt nieobecną w Falun koleżankę z norweskiej kadry narodowej, Ingvlid Synnoeve Midtskogen. Podium tabeli uzupełnia Katharina Ellmauer (201 pkt). W czołowej dziesiątce klasyfikacji pozostaje Nicole Konderla, spadając jednak z miejsca szóstego na dziewiąte (147 pkt). Kolejne zmagania drugoligowego cyklu pań odbędą się w Innsbrucku, a ich termin to dni 12-13 stycznia.