You are currently viewing PI Innsbruck: Anezka Indrackova triumfuje w zawodach, Paulina Cieślar najlepszą Polką
Anežka Indráčková (fot. Steffen Prößdorf / CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons)

Pierwszy tego weekendu konkurs Pucharu Interkontynentalnego na Bergisel (K-120/HS-128) w Innsbrucku padł łupem Anezki Indrackovej. Na podium Czeszce towarzyszyły druga Heidi Dyhre Traaserud oraz trzecia Hannah Wiegele. Paulina Cieślar zajęła dziś 19. miejsce, tym samym zostając najlepszą reprezentantką Polski w zawodach.

Anezka Indrackova jako jedyna przekroczyła dziś punkt K skoczni w Innsbrucku. W pierwszej serii wylądowała na 121 metrze, a podczas finału dołożyła 116-metrowy skok, dzięki czemu wygrała piątkowe zmagania. Czeszka wyprzedziła aż o 12,9 punktu drugą Heidi Dyhre Traaserud z Norwegii (115 m / 115 m). Czołową trójkę uzupełniła zwyciężczyni dwóch konkursów w Falun zeszłego weekendu, Hannah Wiegele (115 m / 118,5 m). Pierwszą piątkę tabeli zamknęły dwie Słowenki: Tina Erzar (113 m / 111,5 m) i Ursa Vidmar (112,5 m / 114 m).

LOTOSCupSzczyrk2022 fotEwaSkrzypiec PaulinaCieslar2 300x200 - PI Innsbruck: Anezka Indrackova triumfuje w zawodach, Paulina Cieślar najlepszą Polką
Paulina Cieślar (fot. Ewa Skrzypiec)

Na Bergisel wystąpiły trzy reprezentantki Polski. Najwyżej sklasyfikowana została Paulina Cieślar, która ukończyła dzisiejszy konkurs na 19. miejscu (96,5 m / 96 m). Oczko niżej uplasowała się zaś Wiktoria Przybyła (99 m / 97 m). Nicole Konderla zameldowała się na 23. pozycji (97,5 m / 95 m).

Liderką Pucharu Interkontynentalnego pozostaje nieobecna w Innsbrucku Kjersti Graesli (296 pkt). Zaledwie jeden punkt traci do niej koleżanka z kadry, Ingvild Synnoeve Midtskogen, która także nie pojawiła się w Austrii. Na trzecie miejsce podium wskoczyły ex aequo Hannah Wiegele oraz Heidi Dyhre Traaserud (260 pkt). Najwyżej sklasyfikowaną Polką wciąż jest Nicole Konderla, ale po dzisiejszych zawodach wypadła z czołowej dziesiątki tabeli (155 pkt, aktualnie 11. pozycja).

Kolejny konkurs kobiet na Bergisel jutro o godzinie 9:45. Relację ze zmagań znajdziecie na SkokiPolska.pl.