You are currently viewing PK Innsbruck: Dwa zwycięstwa Robina Pedersena, słaby występ Polaków
Robin Pedersen (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

PK Innsbruck: Dwa zwycięstwa Robina Pedersena, słaby występ Polaków

Robin Pedersen był bezkonkurencyjny podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku. Norweg odniósł dwa zwycięstwa na Bergisel, umacniając się tym samym w klasyfikacji generalnej cyklu. Słabe występy zarówno w sobotę jak i w niedzielę zaliczyli reprezentanci Polski.

Sobota w Innsbrucku dla Pedersena, Juroszek dziewiętnasty

Robin Pedersen 2 fotJoannaMalinowska 300x200 - PK Innsbruck: Dwa zwycięstwa Robina Pedersena, słaby występ Polaków

W sobotniej rywalizacji równych sobie nie miał Robin Pedersen. Norweg lądował najpierw na 127. metrze, a później na 120. metrze i 50 centymetrze obiektu Bergisel. Na drugim miejscu, ze stratą 8,6 punktu do zwycięzcy uplasował się Jonas Schuster (124/119 m). Dla 20-letniego Austriaka było to jednocześnie pierwsze w karierze podium w zimowym Pucharze Kontynentalnym. Podium uzupełnił jego starszy kadrowy kolega Clemens Leitner (120/119 m). Czwarte miejsce zajął Timon-Pascal Kahofer (121/117, 5m), a piąty był drugi najlepszy z Norwegów, Fredrik Villumstad (121/119 m). Na szóstej pozycji zmagania ukończył Francisco Mörth (120,5/117,5 m), na siódmej Martin Hamman (118,5/116,5 m), a na ósmej Maximilian Ortner (117/115 m). Czołową dziesiątkę zamknęli kolejno Robert Johansson (118,5/115,5 m) i Maksim Bartolj (119/118 m).

Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków w sobotnim konkursie w Innsbrucku był dziewiętnasty Kacper Juroszek (112/122,5 m). Punkty zdobył również dwudziesty dziewiąty Jan Habdas (115/114 m). Poza serią finałową znaleźli się trzydziesty ósmy Klemens Joniak (108 m), trzydziesty dziewiąty Adam Niżnik (106 m) i czterdziesty Marcin Wróbel (104,5 m).

WYNIKI SERII PRÓBNEJ >>>

PEŁNE WYNIKI SOBOTNICH ZAWODÓW >>>

Niedziela ponownie dla Pedersena, Habdas dwudziesty siódmy

RobinPedersen Innsbruck2020 fot.JPiatkowska 300x200 - PK Innsbruck: Dwa zwycięstwa Robina Pedersena, słaby występ Polaków
Robin Pedersen (fot. Julia Piątkowska)

W drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego ponownie najlepszy był Robin Pedersen. 126 metrów i 121,5 metra z obniżonej belki pozwoliło na wyprzedzenie drugiego Maksima Bartolja (123/128,5 m) o 5 punktów. Na najniższy stopień podium wskoczył dobrze znany z zawodów Pucharu Świata Daniel Huber (129,5/127,5 m). Na czwartą pozycję wskoczył Fredrik Villumstad (128/127,5 m), a na piątą Francisco Mörth (125,5/122,5 m). Szóste miejsce zajął Clemens Leitner (121,5/126,5 m), a siódme Jonas Schuster (124/120 m). Kolejno ósme i dziewiąte lokaty wywalczyli kolejni reprezentanci Austrii: Timon-Pascal Kahofer (131/121,5 m) i Johannes Pölz (123,5/119,5 m). Czołową dziesiątkę zamknął Ulrich Wohlgenannt (125,5/119 m).

W niedzielę ponownie punktowało dwóch Biało-Czerwonym. Tym razem najlepszym z Polaków był dwudziesty siódmy Jan Habdas (118/113,5 m). W serii finałowej oglądaliśmy także dwudziestego ósmego Kacpra Juroszka (120/109 m). Awansu do drugiej rundy zawodów nie wywalczyli trzydziesty szósty Klemens Joniak (113 m) i czterdziesty siódmy Marcin Wróbel (104 m). Na starcie konkursu nie pojawił się Adam Niżnik, który według informacji podanej przez Polski Związek Narciarski doznał kontuzji kostki podczas rozgrzewki. – Zawodnik przejdzie dalsze badania – podała federacja.

PEŁNE WYNIKI NIEDZIELNYCH ZAWODÓW >>>

W zimowej klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Robin Pedersen (570 pkt) przed Clemensem Leitnerem (444 pkt) i Constantinem Schmidem (380 pkt). Na czternastym miejscu sklasyfikowany jest czternasty Aleksander Zniszczył (207 pkt).