You are currently viewing PŚ Pań Zao: Triumf Niki Kriznar w kwalifikacjach, Polki bez awansu do konkursu
Nika Križnar (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

PŚ Pań Zao: Triumf Niki Kriznar w kwalifikacjach, Polki bez awansu do konkursu

Poranne dla naszej strefy czasowej kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata kobiet w japońskim Zao (K-95/HS-102) padły łupem Niki Kriznar. Niestety w jutrzejszych zawodach nie zobaczymy reprezentantek Polski. Anna Twardosz zajęła dziś 45. miejsce, a Natalia Słowik uplasowała się pięć oczek niżej.

Nika Kriznar wygrała dzisiejsze kwalifikacje do konkursu na normalnej skoczni w Zao, osiągając 94,5-metrowy rezultat. Słowenka wyprzedziła o 3,5 punktu swoją koleżankę z kadry, a zarazem liderkę klasyfikacji generalnej PŚ, Nikę Prevc (93 m). Podium tabeli uzupełniła Katharina Schmid (91 m).

Zaledwie 0,1 punktu do czołowej trójki straciła Yuki Ito, skacząc 93 metry. Pierwszą piątkę zamknęła Jacqueline Seifriedsberger (89 m). Na szóstej lokacie uplasowała się reprezentantka gospodarzy, Sara Takanashi (92,5 m). Dalsze miejsca w Top 10 przypadły: siódmej Evie Pinkelnig (89,5 m), ósmej Josephine Pagnier (89,5 m) oraz ex aequo dziewiątym Alexandrii Loutitt (89 m) i Larze Malsiner (89,5 m).

W kwalifikacjach wystartowały dwie podopieczne Haralda Rodlauera: Anna Twardosz i Natalia Słowik. Lepiej zaprezentowała się pierwsza z nich, nie osiągając jednak miejsca dającego awans do konkursu (45. lokata, 72 m). Słowik zaś zamknęła tabelę, meldując się na 50. pozycji (64,5 m).

Jutrzejsze zawody rozpoczną się o godzinie 8:30. Poprzedzi je seria próbna zaplanowana na 7:30.