You are currently viewing YOG Gangwon: Wygrana Ilji Miziernycha i Taji Bodlaj. Brązowy medal Łukasza Łukaszczyka!
Łukasz Łukaszczyk (fot. Ewa Skrzypiec)

Za nami rywalizacja chłopców i dziewczyn w ramach IV edycji Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Gangwon. Na obiekcie normalnym w Korei złoty medal zdobył Kazach Ilja Miziernych. Srebro wywalczył Austriak – Niki Humml, natomiast brązowy medal padł łupem Łukasza Łukaszczyka. Wśród kobiet triumfowała Słowenka – Taja Bodlaj, a podium uzupełniły Josie Johnson z Ameryki i Norweżka Ingvild Synnoeve Midtskogen.

Konkurs chłopców

Na półmetku zmagań w konkursie chłopców mieliśmy aż dwóch Polaków na czele — po pierwszej serii prowadził Łukasz Łukaszczyk (105 metrów), a tuż za nim plasował się Kacper Tomasiak (104,5 metra). Trzeci na półmetku zmagań był Kazach Ilja Miziernych, który do prowadzącego Łukaszczyka tracił 3,7 punktu.

FISCupSzczyrk2023lato 2konkurs IlyaMizernykh 300x200 - YOG Gangwon: Wygrana Ilji Miziernycha i Taji Bodlaj. Brązowy medal Łukasza Łukaszczyka!
Ilya Mizernykh (fot. Bartosz Leja)

Niestety Polakom w serii finałowej nie udało się utrzymać miejsc zajmowanych na półmetku zmagań. Łukasz Łukaszczyk w serii finałowej zaliczył upadek po oddaniu skoku na odległość 108,5 metrów. Pomimo niskich ocen sędziowskich, jakie otrzymał 17-latek po swoim upadku, udało mu się finalnie zająć miejsce na podium, zdobywając brązowy medal. Z kolei Kacper Tomasiak skacząc zaledwie 95 metrów spadł o kilka oczek” i w rezultacie zajął siódme miejsce w konkursie.

Ze złota cieszył się natomiast Kazach  Ilja Miziernych (103,5 / 102 m), a srebro wywalczył Austriak – Niki Hummel (98 / 106 m). Czwarte miejsce zajął powracający po kontuzji  do rywalizacji Felix Trunz (103,5 / 101 m), a na piątej pozycji wylądował Estończyk Kaimar Vagul (99,5 / 102,5 m).

Wyniki pierwszej serii chłopców >>>

Końcowe wyniki zawodów chłopców >>>

Konkurs dziewcząt

Taja Bodlaj fotJoannaMalinowska 300x200 - YOG Gangwon: Wygrana Ilji Miziernycha i Taji Bodlaj. Brązowy medal Łukasza Łukaszczyka!
Taja Bodlaj (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Pierwsza seria oceniana konkursu na obiekcie normalnym padła łupem Taji Bodlaj, która po skoku na odległość 107 metrów objęła prowadzenie. Tuż za nią plasowała się Norweżka Ingvild Synnoeve Midtskogen, która do prowadzącej Słowenki traciła zaledwie osiem dziesiątych punktu. Trzecia była Josie Johnson z Ameryki.

W serii finałowej konkursu Taja Bodlaj tylko potwierdziła swoją dobrą dyspozycję i skacząc na odległość 100 metrów, zapewniła sobie zwycięstwo. Świetny skok Josie Johnson w serii finałowej na odległość 107 metrów pozwolił przesunąć się Amerykance o jedną pozycję i wywalczyć srebro Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Po słabszej próbie na odległość 95 metrów, Norweżka Ingvild Synnoeve Midtskogen zajęła trzecie miejsce, zdobywając brąz. Na czwartej lokacie uplasowała się Anežka Indračkova (97 / 102 m).

Pola Bełtowska zakończyła rywalizację na czternastym miejscu (81,5 / 86,5 m), a Sara Tajner – na dwudziestym drugim (68,5 / 77 m).