You are currently viewing Czwórka Szwajcarów wystartuje w Bad Mitterndorf. Jedenaste mistrzostwa świata w lotach Simona Ammanna
Szwajcarzy (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Czwórka Szwajcarów wystartuje w Bad Mitterndorf. Jedenaste mistrzostwa świata w lotach Simona Ammanna

Szwajcarski Związek Narciarski ogłosił czteroosobową kadrę na Mistrzostwa Świata w Lotach 2024. W Bad Mitterndorf podpieczni Rune Velty wystartują bez Killiana Peiera w drużynie. Brązowego medalistę z Seefeld zmieni Sandro Hauswirth.

 

Simon Amman Lillehammer 2023 fotJoannaMalinowska 300x200 - Czwórka Szwajcarów wystartuje w Bad Mitterndorf. Jedenaste mistrzostwa świata w lotach Simona Ammanna
Simon Ammann (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Przed Simonem Ammannem już jedenaste mistrzostwa świata w lotach, w których weźmie udział. 42-letni Szwajcar przeszłości triumfował w jednej z edycji tego czempionatu. Miało to miejsce w 2010 roku w Planicy, gdzie w pokonanym polu pozostawił m.in. Gregora Schlierenzauera, Andersa Jacobsena i Adama Małysza. Od tego czasu najlepszym uzyskanym indywidualnie rezultatem w MŚwL było 12. miejsce w Obersdorfie w 2018 roku. Aktualnie nie należy się spodziewać, żeby weteran skoków narciarskich był wstanie powalczyć o najlepszą dziesiątkę tegorocznej edycji. 2 lata temu w Vikersund zajął 22. lokatę, natomiast tej zimy w Pucharze Świata jego najlepszym wynikiem było… 21. miejsce na otwarcie Turnieju Czterech Skoczni.

Liderem kadry w nadchodzących zmaganiach będzie niewątpliwie Gregor Deschwanden. 32-latek zajmuje 13. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a także wywalczył swoje premierowe podium w zawodach tej rangi w Klingenthal. Rok temu na Kulm plasował się w środku drugiej dziesiątki oraz na początku trzeciej dziesiątki. Ostatnie konkursy w wykonaniu Deschwandena były jednak nieco słabsze, bowiem podczas PolSKIego Turnieju plasował się głownie w trzeciej dziesiątce, zatem powtórzenie wyniku z pierwszego konkursu na Kulm sprzed roku, w którym był piętnasty, można by było uznać za dobry wynik.

Kadrę uzupełnią Remo Imhof, a także zastępujący Killiana Peiera Sandro Hauswirth. Dla obu skoczków będzie to debiutancki udział w mistrzostwach świata w lotach. Hauswirth może się pochwalić zaledwie 2,5 metra gorszym rekordem życiowym niż Simon Ammann (239,5 m). 23-latek w 2021 roku w Planicy doleciał na odległość 237 metrów podczas treningu przed kwalifikacjami do pierwszego z trzech konkursów indywidualnych.

 

Skład reprezentacji Szwajcarii na Mistrzostwa Świata w Lotach w Bad Mitterndorf:

  • Gregor Deschwanden (13. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Simon Ammann (40. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Remo Imhof (43. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Sandro Hauswirth.
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Swiss Skijump Team (@swissskijumpteam)

 

Karol Cześnik
Źródło: Swiss-ski.ch

Dodaj komentarz