You are currently viewing Poznaliśmy kadrę gospodarzy na Mistrzostwa Świata w Lotach w Bad Mitterndorf. Powrót Daniela Tschofeniga!
Stefan Kraft (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Poznaliśmy kadrę gospodarzy na Mistrzostwa Świata w Lotach w Bad Mitterndorf. Powrót Daniela Tschofeniga!

Andreas Widhölzl ogłosił drużynę, która weźmie udział w nadchodzących Mistrzostw Świata w Lotach. W porównaniu do składu, który ujrzeliśmy podczas konkursów w Polsce, nastąpiła jedna zmiana. Do rywalizacji powraca Daniel Tschofenig.

 

Daniel Tschofenig fotJuliaPiatkowska edited 300x200 - Poznaliśmy kadrę gospodarzy na Mistrzostwa Świata w Lotach w Bad Mitterndorf. Powrót Daniela Tschofeniga!
Daniel Tschofenig (fot. Julia Piątkowska)

Po udanych występach w PolSKIm Turnieju, zakończonych zwycięstwem drużynowym w klasyfikacji minirozgrywek, Austriacy szykują się do imprezy sezonu, jaką są Mistrzostwa Świata w Lotach organizowane w Bad Mitterndorf. Gospodarze będący na fali wznoszącej przystąpią do zmagań, wraz ze Słowenią, jako główni kandydaci do złotych medali – zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Będą zatem chcieli zorganizować swoim kibicom prawdziwe święto.

Andreas Widhölzl wyznaczył już skoczków, którzy wezmą udział w czempionacie. Względem składu, który oglądaliśmy w Polsce, szkoleniowiec dokonał jednej zmiany. Rewelację ostatnich konkursu – Stephana Embachera zmienił na powracającego do rozgrywek Daniela Tschofeniga. Mistrz świata juniorów z 2022 roku po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni trenował w spokoju pod okiem trenera Widhölzla, którego jednocześnie zabrakło na wieży trenerskiej podczas zmagań Wiśle. Szkoleniowiec w tym czasie przygotowywał swojego podopiecznego do najważniejszych zawodów tej zimy.

Ostatnie Mistrzostwa Świata w Lotach, rozgrywane w 2022 roku w Vikersund Austriacy zakończyli z jednym medalem, wywalczonym indywidualnie przez Stefana Krafta. Po złoty medal sięgnął wówczas Marius Lindvik, a srebro założył na szyję Timi Zajc. W rywalizacji drużynowej na podium stanęli Słoweeńcy, Niemcy i Norwegowie. W obecnej formie i na własnym terenie można się spodziewać, że Austriacy wypracują znacznie lepszy dorobek, niż podczas ostatniej edycji. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest jednym z faworytów do złota.

 

Skład reprezentacji Austrii na Mistrzostwa Świata w Lotach w Bad Mitterndorf:

  • Stefan Kraft (1. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Jan Hörl (4. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Michael Hayböck (8. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Manuel Fettner (10. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Daniel Tschofenig (15. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Clemens Aigner (21. miejsce w PŚ 2023/2024).
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ski Austria Skispringen (@ski_austria_skispringen)

 

Karol Cześnik
Źródło: ÖSV

Dodaj komentarz