You are currently viewing Szóstka Norwegów na Bad Mitterndorf. Debiut Robina Pedersena w mistrzostwach świata w lotach
Norwegowie: Daniel-André Tande, Marius Lindvik, Halvor Egner Granerud, Johann André Forfang (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Szóstka Norwegów na Bad Mitterndorf. Debiut Robina Pedersena w mistrzostwach świata w lotach

Alexander Stöckl ogłosił w mediach społecznościowych kadrę Norwegii na Mistrzostwa Świata w Lotach 2024. Do Bad Mitterndorf wybierze się szóstka jego podopiecznych. Wśród powołanych znalazł się triumfator trzech z pięciu ostatnich konkursów Pucharu Kontynentalnego.

 

MariusLindvik winner MSLVikersund2022 fotJuliaPiatkowska 300x201 - Szóstka Norwegów na Bad Mitterndorf. Debiut Robina Pedersena w mistrzostwach świata w lotach
Mistrz świata w lotach 2022, Marius Lindvik (fot. Julia Piątkowska)

Marius Lindvik przystępuje do obrony tytułu mistrza świata w lotach narciarskich wywalczonego indywidualnie przed dwoma laty w Vikersund. 2022 rok był czasem pełnym sukcesów w karierze Norwega, bowiem ten, poza złotym medalem na norweskim „mamucie”, założył na szyję także złoto olimpijskie w Pekinie oraz zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Trwający sezon z pewnością nie należy do najlepszych w historii norweskich skoków, lecz Marius Lindvik niech schodzi poniżej pewnego poziomu i najczęściej plasuje się w pierwszej lub drugiej dziesiątce konkursów. Przed Turniejem Czterech skoczni udało mu się nawet stanąć na podium, bowiem 25-latek zajął w Engelbergu 2. miejsce.

Występy pozostałych reprezentantów w Norwegii pozostawiają wiele do życzenia. Daleki od topowej formy jest Halvor Egner Granerud, który aż trzykrotnie nie przebrnął do drugiej serii (Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Wisła). Triumfator poprzedniego sezonu Pucharu Świata zajmuje 16. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego koledzy z drużyny plasują się jeszcze niżej. Siedemnasty jest Johann André Forfang, natomiast Kristoffer Eriksen Sundal i Daniel-André Tande zajmują lokaty w trzeciej dziesiątce. PolSKI Turniej Norwegowie zakończyli dopiero na 5. miejscu, przegrywając m.in. z Japonią oraz wyprzedzając Polskę o nieco ponad 100 punktów. Ich medalowe szanse na nadchodzący czempionat pozostają zatem pod sporym znakiem zapytania, choć podczas lotów powinni spisywać się nieco lepiej, niż do tej pory.

Względem składu na konkursy w Polsce, w kadrze doszło do jednej zmiany. Sindre Ulven Jørgensen został zastąpiony przez świetnie spisującego się w Pucharze Kontynentalnym Robina Pedersena. 27-latek wygrał trzy z ostatnich pięciu konkursów i zapewnił już Norwegii dodatkowe miejsce na kolejny period Pucharu Świata. Dla tego zawodnika będzie to debiutancki udział w mistrzostwach świata w lotach.

 

Reprezentacja Norwegii na Mistrzostwa Świata w Lotach w Bad Mitterndorf:

  • Marius Lindvik (9. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Halvor Egner Granerud (16. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Johann André Forfang (17. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Kristoffer Eriksen Sundal (23. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Daniel-André Tande (27. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Robin Pedersen.
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez HoppNorge (@hopplandslaget)

 

Karol Cześnik
Źródło: Hopplandslaget

Dodaj komentarz