You are currently viewing PŚ Pań Ljubno: Triumf Niki Prevc, Eva Pinkelnig i Nika Križnar na podium
Nika Prevc (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

PŚ Pań Ljubno: Triumf Niki Prevc, Eva Pinkelnig i Nika Križnar na podium

Nika Prevc zdominowała całe dzisiejsze zmagania w Ljubnie. Udało jej się utrzymać prowadzenie wywalczone po pierwszej serii i tym samym wygrać przed własną publicznością. Na drugim stopniu podium stanęła wczorajsza zwyciężczyni, Eva Pinkelnig. Z kolei trzecie miejsce wywalczyła kolejna z reprezentantek gospodarzy, Nika Križnar.

 

Nika Prevc bez wątpienia była bohaterką dzisiejszych zmagań w Ljubnie. Najpierw sięgnęła po zwycięstwo w kwalifikacjach, by później wygrać cały konkurs. Reprezentantka Słowenii w pierwszej serii lądowała na 89 metrze, co dało jej prowadzenie. Za jej plecami, na drugiej pozycji, plasowała się jej koleżanka z drużyny, Nika Križnar, która lądowała pół metra dalej. Trzecia była Alexandria Loutitt, która do drugiej Słowenki traciła zaledwie 0,1 punkta.

W finale Nika Prevc oddała świetny skok na odległość 92 metrów, którym przypieczętowała swoje zwycięstwo. Awans o dwie pozycje wywalczyła z kolei Eva Pinkelnig (90 / 92 m), która po pierwszej serii zajmowała czwarte miejsce. Druga na półmetku, Nika Križnar spadła w klasyfikacji, jednak nie z podium. Lądowała na 89 metrze i zakończyła rywalizację na trzeciej pozycji. Na czwartą pozycję spadła z kolei Alexandria Loutitt (92 / 89,5 m).

Piąte i szóste miejsce, wywalczone w pierwszej serii ocenianej, utrzymały dwie reprezentantki Japonii – Yuki Ito (87,5 / 86,5 m) i Sara Takanashi (90,5 / 88 m). Także na kolejnych pozycjach nie zaszły duże zmiany. Siódma była Jenny Rautionaho (87 / 86,5 m), a ósma Abigail Strate (88 / 87,5 m). Awans o trzy “oczka” zaliczyła Lisa Eder (86,5 / 87,5 m) i tym samym zakończyła rywalizację na dziewiątym miejscu. Najlepszą dziesiątkę konkursu uzupełniła Anna Rupprecht (86,5 / 86 m).

Po dzisiejszym konkursie w czołówce klasyfikacji generalnej nie zaszły duże zmiany. Na prowadzeniu utrzymuje się Nika Prevc, która do tej pory zgromadziła łącznie 853 punktów. Drugie miejsce utrzymała Yuki Ito (679 pkt), a trzecie Eva Pinkelnig (651 pkt).

Awansu do finału konkursu nie otrzymała reprezentantka Polski, Anna Twardosz. W pierwszej serii ocenianej lądowała na 74 metrze i została sklasyfikowana na ostatnim miejscu.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU >>>

 

Zuzanna Janeczek
Źródło: FIS

Dodaj komentarz