You are currently viewing Kontuzja Abigail Strate! Kanadyjka będzie walczyć o powrót do startów jeszcze tej zimy
Abigail Strate (fot. Julia Piątkowska)

Kontuzja Abigail Strate! Kanadyjka będzie walczyć o powrót do startów jeszcze tej zimy

Pech nie opuszcza kobiecej reprezentacji Kanady. Niedawno informowaliśmy o urazie Natalie Eilers, a teraz złe wieści przekazała Abigail Strate. Medalistka olimpijska z Pekinu napisała na Instagramie o powrocie dawnej kontuzji, która odnowiła się przed zawodami Pucharu Świata w Willingen.

 

Tuż przed weekendowymi konkursami Pucharu Świata kobiet w Willingen smutną informację ogłosiła Abigail Strate. 22-letnia Kanadyjka nie wystartuje w Niemczech z powodu ostatnio odnowionego urazu. „Nie zobaczycie mnie jutro na liście startowej. Niestety muszę wycofać się ze skakania ze względu na powrót dawnej, odnowionej teraz kontuzji. Potrzebuje ona natychmiastowej uwagi” – informuje poprzez Instagrama skoczkini.

„To nie jest fajna ani prosta sytuacja, szczególnie kiedy ten sezon idzie mi dobrze. Została jednak podjęta najlepsza i jedyna możliwa decyzja, aby zadbać o moją dalszą karierę i zdrowie” – dodaje Strate. Na ten moment zawodniczka z Kraju Klonowego Liścia zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2023/2024. Tej zimy Kanadyjka osiągnęła również najlepszy rezultat w swojej karierze, jakim jest 2. miejsce podczas noworocznego konkursu w Oberstdorfie. Poza wyczynem na Schattenbergschanze medalistka z Pekinu może pochwalić się podiami z Garmisch-Partenkirchen i Villach (dwa razy trzecia lokata). Dawniej Strate miewała kłopoty zdrowotne dotyczące więzadeł krzyżowych oraz łąkotki. Warte odnotowania są jej przerwy z sezonów 2018/2019 oraz 2021/2022.  

„Będę ciężko pracować, by wrócić do skakania przed końcem sezonu zimowego. Jestem w dobrych rękach” – zakończyła swój dzisiejszy wpis 22-latka. To już druga kontuzja w szeregach żeńskiej reprezentacji Kanady, jeśli chodzi o ostatnie dni. Ponad tydzień temu Natalie Eilers informowała o upadku podczas treningu w Planicy, którego skutkiem jest zerwane więzadło krzyżowe i złamana kość udowa.

  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Abigail Strate (Abi)🐝 (@abi_strate)

 

Wiktor Marczuk,
źródło: instagram.com/abi_strate

Dodaj komentarz