You are currently viewing PŚ Pań Willingen: Silje Opseth z dużą przewagą wygrywa prolog, Anna Twardosz nie wystartowała
Silje Opseth (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Pań Willingen: Silje Opseth z dużą przewagą wygrywa prolog, Anna Twardosz nie wystartowała

Silje Opseth była wyraźnie najlepszą zawodniczką dzisiejszego prologu przed sobotnim konkursem Pucharu Świata kobiet w Willingen (K-130/HS-147). Norweżka odleciała aż na 149 metrów. Ze startu wycofała się Anna Twardosz, lecz jak tłumaczy trener Harald Rodlauer, to działanie zamierzone.

 

Silje Opseth przekroczyła rozmiar skoczni Mühlenkopfschanze o dwa metry, dzięki czemu zdecydowanie zwyciężyła w dzisiejszym prologu. To mocny przebłysk, jeśli chodzi o bieżącą zimę Norweżki. Jak do tej pory 24-latka skakała w kratkę, wyniki tuż za podium przeplatając nawet z odpadaniem w kwalifikacjach. 24-latka w Willingen aż o 15,9 punktu wyprzedziła drugą Nikę Kriznar (138,5 m). Podium uzupełniła liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Nika Prevc (132,5 m).

Na czwartym miejscu uplasowała się Yuki Ito ze 130-metrowym rezultatem. Zwyciężczyni poprzedzającej prolog serii treningowej, Alexandria Loutitt, była zaś piąta (131,5 m). Kolejne dwie lokaty przypadły reprezentantkom gospodarzy: szóstej Katharinie Schmid (124 m) oraz siódmej Luisie Görlich (także 124 m). Czołową dziesiątkę zamknęły: ósma Thea Minyan Bjørseth (124,5 m), dziewiąta Sara Takanashi (117,5 m) i dziesiąta Selina Freitag (120,5 m).

DSC 0048 300x200 - PŚ Pań Willingen: Silje Opseth z dużą przewagą wygrywa prolog, Anna Twardosz nie wystartowała
Anna Twardosz (fot. Zuzanna Janeczek)

Ze startu w prologu zrezygnowała Anna Twardosz. Taką decyzję podjął trener polskich zawodniczek, Harald Rodlauer. Kilkadziesiąt minut przed serią ocenianą 22-letnia skoczkini pojawiła się na treningu, zajmując w nim 19. lokatę (107,5 m). Przypomnijmy, że prolog nie pełni funkcji kwalifikacji, bowiem na liście startowej w Willingen znalazło się mniej niż 40 zawodniczek. Występ w tej rundzie nie jest więc obowiązkowy, aby móc wystartować w jutrzejszym konkursie. 

Ania oddała dobrą próbę w treningu – skok w prologu nie był konieczny. Lepiej będzie wystartować w sobotę z dobrym czuciem. To przyczyna podjętej decyzji   

– tłumaczy Harald Rodlauer w komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego.

Podczas dzisiejszego prologu wystąpiły 33 zawodniczki, które startowały z belek o numerach 17 i 16. Jutrzejszy konkurs rozpocznie się o godzinie 12:15, a poprzedzi go seria próbna zaplanowana na 11:15. Relację znajdziecie na SkokiPolska.pl.

WYNIKI KWALIFIKACJI>>>

 

Wiktor Marczuk,
źródło: FIS / PZN / informacja własna

Dodaj komentarz